მთავარისიახლეებიპოლიტიკაოკუპირებული ტერიტორიები, რუსეთის აგრესია და ქვეყნის უსაფრთხოება ბათუმში მიმდინარე...
ოკუპირებული ტერიტორიები, რუსეთის აგრესია და ქვეყნის უსაფრთხოება ბათუმში მიმდინარე კონფერენციის მთავარი თემაა
,, უსაფრთხოდ მაშინ ვართ, როდესაც ჩვენი მეზობლები სტაბილურად არიან'' – განაცხადა  ნატო-ს გენერალური მდივნის სპეციალურმა წარმომადგენელმა კავკასიასა და ცენტრალურ აზიაში ჯეიმს აპატურაიმ, საქართველოს თავდაცვისა და უსაფრთხოების კონფერენციაზე ბათუმში
„ყველას შეგვიძლია წარმოვიდგინოთ, რა მოხდებოდა იმ შემთხვევაში, თუ ნატო-ს უსაფრთხოება ეჭვქვეშ იქნებოდა დადგებოდა სამხედრო თვალსაზრისით.
ეს საშინელება იქნებოდა, მათ შორის ჩვენი პარტნიორებისთვის. რამდენიმე დღის წინ ნატო-ს გენერალური მდივანი რუმინეთში იმყოფებოდა. რუმინეთის მთავრობამ ახალი ბატალიონი ჩამოაყალიბა. ჩვენ უნდა ვიმუშავოთ ჩვენს პარტნიორებთან, ბალტიის ზღვაში და შავ ზღვაში. ეს მოიცავს ინფორმაციის გაცვლას, წვრთნებს.ბალტიის ზღვის რეგიონში აღნიშნული პროცესი უფრო განვითარებულია, ვინაიდან იქ ეს პროცესი ადრე დავიწყეთ.''
ბათუმში თავდაცვისა და უსაფრთხოების კონფერენციაზე მიმდინარეობს.   კონფერენციის მონაწილეები საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიების, რუსეთის აგრესიისა  და ქვეყნის უსაფრთხოების საკითხებზე მსჯელობენ.  სხდომას ჯეიმს აპატურაი ესწრება.