მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,ევროპულმა საქართველომ" ზუგდიდში საარჩევნო პროგრამის პრეზენტაცია გამართა
,,ევროპულმა საქართველომ” ზუგდიდში საარჩევნო პროგრამის პრეზენტაცია გამართა
პოლიტიკურმა პარტიამ ,,მოძრაობა თავისუფლებისთვის- ევროპული საქართველომ" დღეს ზუგდიდში საარჩევნო პროგრამის პრეზენტაცია გამართა .
ქალაქის მერობის კანდიდატმა პარტიიდან ლელა ქებურიამ სკეიტ-პარკში შეკერებილებს სიტყვით მიმართა და მისი მერად არჩევის შემთხვევაში დაგეგმილი პრიორიტეტები გააცნო, კერძოდ,   მძიმე სოციალური ფონის დაძლევა, ზუგდიდში ოთხი წლის მანძილზე 3 ათასი ადამიანის დასაქმება,  პენსიებისა და სოციალური შემწეობების გაზრდა ადგილობრივი ბიუჯეტიდან მოზიდული თანხებით.
„დამატებითი სამუშაო ადგილების შექმნა ზუგდიდში სავსებით რეალურია   გადასახადების 10%-ით დაწევის, ადგილობრივი ბიზნესისთვის ხელსაყრელი  პირობებისა და მიმზიდველი საინვესტიციო გარემოს შექმნის გზით.და მერად არჩევის შემთხვევაში, მე ყველაფერს გავაკეთებ ამ შესაძლებლობათა რეალიზაციისათვის   – განაცხადა მან .
რაც შეეხება შემწეობევბისა და პენსიების გაზრდას, ,,ევროპული საქართველოს'' წარმომადგენლებმა აღნიშნეს, რომ  რეალურად ესახებათ ადგილობრივი ბიუჯეტიდან, გაუგებარი ხარჯების ნაცვლად, სოციალური დახმარების 70, პენსიის კი 25 ლარით გაზრდა.
პრეზენტაციას ესწრებოდა ,,ევროპული საქართველოს'' ერთ-ერთი ლიდერი გიგი უგულავა, , ყველა მაჟორიტარი „ოცნების“ ხელში ფეოდალად გადაიქცა. ყველა გამგებელი და მერი გახდა მათი მოურავი. ეს შუა საუკუნეების მართვის სტილი უნდა დასრულდეს'' – განაცხადა მან – ამასტან  ზუგდიდს აქვს შესაძლებლობა დაირღვეს სტერეოტიპი, რომ მაღალ არჩევით თანამდებობაზე საქართველოში არ ირჩევენ ქალებს. დადგა დრო, საქართველოში ამ ყველაზე ევროპულ ქალაქში ავირჩიოთ ქალი მერი. ლელა ქებურიას აქვს აქ დაგროვილი პრობლემების მოგვარების ძალიან მწყობრი გეგმა და  მისი არჩევის შემთხვევაში ქალაქ ზუგდიდს  ეყოლება ღირსეული მერი''  ,
დღესვე ,,ევროპული საქართველოს“ ზუგდიდის ორგანიზაციამ  დაანონსა 17 ოქტომბერს დაგეგმილი  საპროტესტო აქცია-მსვლელობა სამხარეო ადმინისტრაციის შენობის მიმართულებით, აზიური ფაროსანასგან ადგილობრივებისთვის მიყენებული ზარალის ანაზღაურების მოთხოვნით.