მთავარისიახლეებიკონფლიქტებიდამოკიდებულებები იცვლება? - აფხაზურ მედიაში გამოჩნდა ფორმულირება : ,,აფხაზეთის განთავისუფლება საქართველოს...
დამოკიდებულებები იცვლება? – აფხაზურ მედიაში გამოჩნდა ფორმულირება : ,,აფხაზეთის განთავისუფლება საქართველოს სახელმწიფო საბჭოს ჯარებისაგან”
ამ დღეებში ოკუპირებულ სოხუმში ზეიმით აღნიშნავენ ,, აფხაზეთის დამოუკიდებლობისა და აფხაზი ხალხის  სამამულო ომში გამარჯვების დღეს''.
დღეს დილით დიდების პარკში მივიდნენ დაღუპულთა მშობლები და ახლობლები,  ომისმონასწილეები, რაფხაზეთის დე ფაქტო ხელისუფლების, პოლიტიკური პარტიებისა და საზიგადიოებრივი გაერთიანებების, ურქეთში აფხაზური დიასპორის , კაზაკთა მოძრაობის   წარმომადგენლები, სასულიერო პირები. . სხვებთან ერთად მემორიალი გვირგვინებით შეამკეს აფხაზეთის თვადაცვის სამინისტროს დაქვემდებარებულ ძალთა მოსამსახურეებმა.
დღეს გაიხსნა აფხაზეთის გმირების – გენერალ სერგეი დბარისა და გენერალ სულტან სოსნალიევის ძეგლები. მთელ აფხაზეთშუი მიმდინარეობს აქცია,,უკვდავი პოლკი''.
ამ საღამოს აფხაზეთის სახელმწიფო ფილარმონიაში გაიმართება საზეიმოსაღამო, რომელიც გამარჯვების დღეს ეძღვნება.
აღსანიშნავია, რომ აფხაზურ მედიაში გამოჩნდა ოფიციალური ვერსიისგან განსხვავებული ფორმულირება – ,,აფხაზეთის განთავისუფლება საქართველოს სახელმწიფო საბჭოს ჯარებისაგან''  – ანუ აქცენტები ქართველიხალხიდან შევარდნაძის ჯარებზე გადააქვთ.  კონფლიქტის აღქმის ეს სახეცვლილებაუბრალო  შემთხვევითობას არ გავს.  დამოკიდებულებები იცვლება?