მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,თუ ვაჟკაცი ხარ, აქაც გამომიარე'' – მიხეილ სააკაშვილი იაროშს უკრაინის უშიშროების...
,,თუ ვაჟკაცი ხარ, აქაც გამომიარე” – მიხეილ სააკაშვილი იაროშს უკრაინის უშიშროების სამსახურში მისვლამდე შინ ეპატიჟება
„მე არსად გავქცეულვარ, კიევში, საკუთარ ბინაში ვცხოვრობ და თუ შენ ასეთი მამაცი ხარ, შემდეგში, როდესაც მორიგი ინსტრუქციების მისაღებად უკრაინის უშიშროების სამსახურში მიხვალ, აქაც გამომიარე, მე ახლოს ვარ“, – ასე გამოეხმაურა მიხეილ სააკაშვილი „ფეისბუქის“ საკუთარ გვერდზე დიმიტრი იაროშს, რომელმაც
განაცხადა რომ უკრაინის ხელისუფლებას საზღვარზე გადმოსვლის დროს  მიხეილ სააკაშვილის მიმართულებით ცეცხლი უნდა გაეხსნა,
„უკრაინის მოხალისეობრივი არმიის“ ხელმძღვანელმა  იაროშმა უკრაინულ გამოცემა „აპოსტროფთან“ ინტერვიუში განაცხადა, რომ ხელისუფლება ძალიან რბილად მოიქცა, რითაც სახიფათო პრეცედენტი შექმნა, ,,მე, ხელისუფლების დგილზე, ცეცხლს გავხსნიდი. სახელმწიფო იმისთვის არსებობს, რომ საზღვრების დარღვევა არ დაუშვას. თუ საზღვრები დარღვეულია, სახელმწიფომ რეაგირება უნდა მოახდინოს. რას ვიზამთ, თუ ახლა ხარკოვის ოლქში იანუკოვიჩი მოინდომებს საზღვარზე გადმოსვლას და იტყვის: „თუ სააკაშვილისთვის შეიძლება, მე რით ვარ ნაკლები?“… ასეთი რამ ყოვლად დაუშვებელია“, – განაცხადა მან