მთავარისიახლეებისაზოგადოებაფოთი ისევ დაიტბორა, ხელისუფლება თითს ცისკენ იშვერს, მოსახლეობა – მოუწესრიგებელი სანიაღვრე არხებისკენ
ფოთი ისევ დაიტბორა, ხელისუფლება თითს ცისკენ იშვერს, მოსახლეობა – მოუწესრიგებელი სანიაღვრე არხებისკენ
ფოთში კოკისპირულად წვიმს. ძლიერმა წვიმამ უკვე შექმნა პრობლემები  – დაიტბორა რამდენიმე ცენტრალური ქუჩა. გადაადგილების პრობლემა ექმნებათ როგორც მსუბუქ ავტომობილებს, ისე ქვეითად მოსიარულეებს. ,პახლეობა შიშობს, რომ თუ წვიმა ასეთი ინტენსივობიტ გაგრძელდა, წყალი ეზოებში შეუვარდებათ.
ფოთის მუნიციპალიტეტის მერის მოვალეობის შემსრულებლის, ლევან ჩოჩიას ინფორმაციით, ქალაქში მოქმედი შვიდივე სატუმბი სადგური გამართულად მუშაობს, თუმცა უხვი ნალექის გამო წყალს გადინება უჭირს.
მოსახლეობა აკონკრეტებს, რომ დატბორვის  ძირითადი მიზეზი არა უხვი ნალექია, არამედ ქალაქის ხელისუფლების უსუსრობა და უყურადღებობა –  სანიაღვრე არხები მოუწესრიგებელია, და ძლიერი წვიმის დროს აღნიშნული პრობლემა სწორედ ამიტომ იქმნება.