მთავარისიახლეებიპოლიტიკაზუგდიდის მერობის დამოუკიდებელმა კანდიდატმა ზვიად სიჭინავამ შესაძლოა Outdoor.ge-ს სასამართლოში უჩივლოს
ზუგდიდის მერობის დამოუკიდებელმა კანდიდატმა ზვიად სიჭინავამ შესაძლოა Outdoor.ge-ს სასამართლოში უჩივლოს
ზუგდიდის მერობის დამოუკიდებელმა კანდიდატმა ზვიად სიჭინავამ შესაძლოა Outdoor.ge-ს სასამართლოში უჩივლოს.მიზეზი კი ისაა, რომ  კანდიდატის დომენტი სიჭინავას სარეკლამო ბილბორდები ქალაქში, რომელიც საარჩევნო აგიტაციისთვის იყო განკუთვნილი, განთავსებიდან რამდენიმე საათში ჩამოიშალა და ამ დრომდე არ გასწორებულა. სიჭინავას საარჩევნო შტაბში აცხადებენ, რომ კომპანიას მასალია მანთავსებისთვის  საკმაოდ სოლიდური თანხა გადაუხადეს. 23 სექტემბერს განთავსდა ბილბორდები და იმავე დღესვე ჩამოიყარა მიყოლებით 4-ვე. წინასაარჩევნო პერიოდია და ვფიქრობთ, რომ ეს არის მიზანმიმართული ქმედება და უპასუხისმგებლობა კომპანიის მხრიდან“ – განაცხადა ჟურნალისტებთან საარჩევნო შტაბის იურისტმა კესო ჩხიკვაძემ. „კომპანიაში განაცხადეს, რომ ბილბორდს ჰქონდა ტექნიკური პრობლემა, მაგრამ აღმოჩნდა, რომ ოთხივე ბილბორდს, რომელზეც დომენტი სიჭინავას პოსტერები განთავსდა, ტექნიკური პრობლემები ჰქონდათ. არაერთი ზარისა მითითებულ სარეკლამო კომპანიაში, დაუყოვნებლივ აღმოფხვრილიყო პრობლემა და არაერთი დაპირებისა, რომ ხარვეზი საღამომდე გამოსწორდებოდა, ამ დრომდე, ზვიად სიჭინავას სარეკლამო ბილბორდები კვლავ არ დამონტაჟებულა და კომპანიას, რომელსაც პასუხისმგებლობა აქვს აღებული მათ მონტაჟზე, თავიც კი არ შეუწუხებია ამის მოსაგვარებლად.“- ნათქვამია შტაბის მიერ გავრცელებულ განცხადებაში, რაც შეეხება Outdoor.ge-ს, კომპანიაში აცხადებენ, რომ  ბილბორდებს ტექნიკური პრობლემა შეექმნა და მათი აღდგენა, ჯერჯერობით, უამინდობის გამო ვერ მოხერხდა.