მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდში, დევნილთა ჩასახლებაში იატაკი ჩაინგრა
ზუგდიდში, დევნილთა ჩასახლებაში იატაკი ჩაინგრა
ზუგდიდში ყოფილი რაიონული საავადმყოფოს შენობაში სადაც აფხაზეთიდან იძულებით გადაადგიულბული პირები მცირეწლოვან ბავშვებთან ერთად ცხოვრობენ უკვე მეორედ იატაკის ნაწილი ჩამოინგრა. როგორც დევნილები აცხადებენ ხელისუფლებას ისინი მხოლოდ არჩევნების პერიოდში ახსენდება.,, ყურადღებას არავინ გვაქცევს და ალბათ ჩენგან რომელიმეს სიცოცხლე უნდა ემსხვერპლოს რომ ყურადგღება მოგვაქციონ"-აცხადებს ერთ-ერთი დევნილი. შემთხვევა დღეს დილით მოხდა, მაშინ, როდესაც მშობლები პატარა ბავშვებს სკოლაში აცილებდნენ:,, უფალს მადლობა, რომ ბავშვები უკვე გასულები იყვნენ, თორემ არ ვიცით რა მოხდებოდა"-აცხადებენ დაზარალებულები.დევნილთა ჩასახლებაში პირველად ჭერი დაახლოებით ორი დღის წინ ჩაინგარა, თუმცა როგორც დევნილები აცხადებენ შემთხვევას არანაირი რეაგირება არ  მოჰყოლია.
შეგახსენებთ, რომ აქ მცხოვრებმა დევნილებმა ფართის გამოყოფის მოთხოვნით აქცია არაერთხელ გამართეს და მათ აქციის უკიდურეს ზომებსაც მიმართეს, თუმცა უშედეგოდ.