მთავარისიახლეებისაზოგადოებაკიბერნეტიკის ინსტიტუტის შენობაში აფეთქება მოხდა. დაიღუპა ერთი ადამიანი
კიბერნეტიკის ინსტიტუტის შენობაში აფეთქება მოხდა. დაიღუპა ერთი ადამიანი
თბილისში,  სანდრო ეულის ქუჩაზე   მდებარე კიბერნეტიკის ინსტიტუტის შენობაში აფეთქება მოხდა. აფეთქების შედეგად დაიღუპა ერთი ადამიანი –   40 წლამდე ასაკის მამაკაცი რომელიც  შენობაში რემონტის დასრულების შემდეგ დასუფთავების სამუშაოებში მონაწილეობდა
წინასწარი ინფორმაციით, მუშას ლიფტით ჟანგბადის ავზები ჩამოჰქონდა, რა დროსაც ის აფეთქდა.
ცხედარი ექსპერტიზაზეა გადაასვენეს.
სანდრო ეულის ქუჩაზე აფეთქების შედეგად, მოპირდაპირე შენობის წინ მდგარი ავტომობილიც დაზიანდა.
აფეთქების ხმა გუშინ,  17:00 საათზე გაისმა. რამდენიმე საათის განმავლობაში შემთხვევის ადგილზე ექსპერტ-კრიმინალისტები მუშაობდნენ. გამოძიებას შინაგან საქმეთა სამინისტრო ატარებს
აფეთქების გარემოებების  შესწავლა შრომის ინსპექციამაც დაიწყო –  წინასწარი ინფორმაციით, დარღვეული იყო შრომის უსაფრთხოების ნორმები.
შრომის პირობების ინსპექტირების დეპარტამენტის წარმომადგენელის ბექა ფერაძის თქმით,  ინსპექტირების სამუშაო ჯგუფი ცდილობს დაადგინოს, რამ გამოიწვია უბედური შემთხვევა და ჰქონდა თუ არა ადგილი შრომის უსაფრთხოების ნორმების დარღვევას.
ჯგუფი იმ კომპანიისგან, რომელიც შენობაში სარემონტო და დასუფთავების სამუშაოებს ასრულებდა, შესაბამის დოკუმენტაციას ამოიღებს. დოკუმენტაციის შესწავლის შემდეგ დეტალურად გახდება ცნობილი კონკრეტული უბედური შემთხვევის მიზეზები.
“ადგილზე ვსწავლობთ, თუ რამ გამოიწვია უბედური შემთხვევა, რის შედეგადაც ერთი ადამიანი გარდაიცვალა. ერთი შეხედვით, იკვეთება შრომის უსაფრთხოების ნორმების დარღვევა _ ეს არის პირველადი შეფასება. უბედური შემთხვევის შესწავლა და გამოძიება გულისხმობს კომპანიისგან იმ დოკუმენტაციის ამოღებას და შესწავლას, რაც შრომის უსაფრთხოების სტანდარტით ხორციელდებოდა. დეტალურად ამის შემდეგ გახდება ცნობილი, რამ გამოიწვია კონკრეტული უბედური შემთხვევა. აფეთქებულია ბალონი, თუ რა ნივთიერება აფეთქდა, ამას ექსპერტიზა დაადგენს”, – განაცხადა ბექა ფერაძემ.