მთავარისიახლეებისაზოგადოებაარჩევნების დღეს სმენის არმქონე და სმენადაქვეითებული პირები ინფორმაციას ჟესტების ენის საშუალებით მიიღებენ.
არჩევნების დღეს სმენის არმქონე და სმენადაქვეითებული პირები ინფორმაციას ჟესტების ენის საშუალებით მიიღებენ.
ცენტრალური საარჩევნო კომისიის წარმომადგენლები ზუგდიდში სმენადაქვეითებულთა და სმენის არ მქონე პირთა ორგანიზაციაში იმყოფებოდნენ და მათ ახალი სერვისი წარუდგინეს, რომლის მიხედვითაც   2017 წლის არჩევნეისთვის, სმენადაქვეითებულ და სმენის არმქონე პირებს , შესაძლებლობა აქვთ რეგისტრაციის გავლის შემდეგ ვიდეო ზარის საშუალებით სატელეფონო ცენტრს დაუკავშირდნენ, სადაც ისინიჟესტური ენის საუშუალებით მიიღებენ სასურველ ინფომაციას.ცესკოს კოორდინაციის დაგეგმვის და ანგარიშგების დეპარტამენტის ხელმძღვანელის განცხადებით, ამ ადამიანებს ვიდეო ზარის სააშუალებით შეუძლიათ მიიღონ ნებისმიერ კითხვაზე  პასუხი. შეხვედრას შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირთა საკითხებზე მომუშავე ჯგუფის წევრები და ყრუთა კავშირის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. საქართველოს სმენადაქვეითებულ და სმენის არმქონეთა კავშირის პრეზიდენტმა აღნიშნა, რომ ამ კატეგორიის ადამიანებისთვის მთავარი პრობლემა დაწესებულებებში კომუნიკაცია და ინფორმაციის მიღებაა.არჩევნების დღეს სმენის არმქონე და სმენადაქვეითებული პირები ინფორმაციას ჟესტების ენის საშუალებით მიიღებენ.