მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდში, სამხარეო ადმინისტრაციასთან შეკრებილი მოსახლეობა შენობაში შეიჭრა. ისინი გუბერნატორთან ან გამგებელთან შეხვედრას...
ზუგდიდში, სამხარეო ადმინისტრაციასთან შეკრებილი მოსახლეობა შენობაში შეიჭრა. ისინი გუბერნატორთან ან გამგებელთან შეხვედრას ითხოვენ
ზუგდიდში, სამხარეო ადმინისტრაციასთან შეკრებილი მოსახლეობა შენობაში შეიჭრა. ისინი გუბერნატორთან ან გამგებელთან შეხვედრას ითხოვენ.
მოქალაქეები ამ დროისთვის შენობის პირველ სართულზე იმყოფებიან, სადაც მათ ადმინისტრაციის თანამშრომლებმა განუცხადეს, რომ გუბერნატორი გასულია, თუმცა მოქალაქეებს აუცილებლად შეხვდება.
აქციის მონაწილეები შენობის დატოვებს არ გეგმავენ.
შეგახსენებთ, რომ ზუგდიდში რამდენიმე სოფლის მოსახლეობა საპროტესტო აქციას მართავს. ისინი ხელისუფლებას უყურადღებობაში ადანაშაულებენ და მოითხოვენ,  შეიქმნას სპეციალური კომისია, რომელიც აზიური ფაროსანას მიერ მიყენებულ ზარალს შეისწავლის და ამის მიხედვით კომპენსაცია გამოეყოფათ.
აქციას შეურთდნენ ოპოზიციური პარტიების ადგილობრივი ორგანიზაციების წარმომადგენლები და მერობის დამოუკიდებელი კანდიდატი ზვიად სიჭინავა