მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ სააკაშვილი მატარებელში ჯდება: ,,ახლა მივდივარ უკრაინაში, მაგრამ ერთი სული მაქვს,...
მიხეილ სააკაშვილი მატარებელში ჯდება: ,,ახლა მივდივარ უკრაინაში, მაგრამ ერთი სული მაქვს, როდის ჩამოვალ საქართველოში, ეს არის ჩემი ცხოვრების მიზანი”
პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი მხარდამჭერებთან და ჟურნალისტებთან ერთა,  პოლონეთი-უკრაინის საზღვარს მატარებლით გადაკვეთს. იგი უკვე მატარებელში იმყოფება. პირდაპირ ჩარტაში მან  საქართველოში დაბრუნების სურვილზეც ისაუბრა.
"იქ შეკრებილია რამდენიმე ათასი ჩვენი მხარამჭერი, მაგრამ რამდენიმე ასეული ტიტუშკაა შეიარაღებული. იმუქრებდოდნენ, რომ დახვრეტდნენ. ჯობია თავი დავიზღვიოთ, პირდაპირ საბაბი რომ არ მივცეთ პროვოკაციის, დავჯდებით მატარებელზე, მატარებელი შედით მოშორებით, ადგილზე, სადაც გამაგრებულები არიან ტიტუშკები, მათ ავუვლით გვერდს, მერე არ თქვან, რომ ჩვენ შევქმენით პროვოკაცია. ახლა მივდივარ უკრანაში, მაგრამ ერთი სული მაქვს, როდის ჩამოვალ საქართველოში, ეს არის ჩემი ცხოვრების მიზანი,"- განაცხადა მიხეილ სააკაშვილმა.