მთავარისიახლეებისაზოგადოებახურჩაში ევროინტეგრაციაზე ისაუბრეს
ხურჩაში ევროინტეგრაციაზე ისაუბრეს
,,ძალა ევროპაშია"- ,,საერთაშორისო გამჭირვალობა – საქართველომ"  ამ სახელწოდებით კამპანია დაიყო სამეგრელოს სოფლებში ,,საერთაშორისო გამჭირვალობა საქართველო"-ს  ოფისის ხელმძღვანელმა ეკა გიგაურმა, კონფლიქტისპირა სოფელ ხურჩაში საინფორმაციო შეხვედრა გამართა. ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა ადგილობრივებთან შეხვედრაზე  ევროკავშირის როლის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს, ასევე კიდევ ერთხელ აღნიშნეს, რომ რუსეთი არის ოკუპანტი და  პრორუსლი პროპაგანდა , რომელიც ბოლო პერიოდში საქართველოში გახშირდა  და ევროკავშირის შესახებ დეზინფორმაციის გავრცელებას  ისახავს მიზნად .ადგილობრივების თქმით, ვინაიდან ცხოვრობენ კონფლიქტისპირა სოფელში ყველაზე ახლოა ოკუპაციის თემა და აქვთ გაცნობიერებული რუსული აგრესიის საფრთხეები.საზოგადოებრივიორგანიზაციამსგავსშეხვედრებსსაქართველოსსხვადასხვარეგიონებშიცგამართავს, დღეს შეხვედრა სოფელ დიდნეძშიც გაიმართა.