,,ძალა ევროპაშია"- ,,საერთაშორისო გამჭირვალობა – საქართველომ" ამ სახელწოდებით კამპანია დაიყო სამეგრელოს სოფლებში ,,საერთაშორისო გამჭირვალობა საქართველო"-ს ოფისის ხელმძღვანელმა ეკა გიგაურმა, კონფლიქტისპირა სოფელ ხურჩაში საინფორმაციო შეხვედრა გამართა. ორგანიზაციის წარმომადგენლებმა ადგილობრივებთან შეხვედრაზე ევროკავშირის როლის მნიშვნელობაზე ისაუბრეს, ასევე კიდევ ერთხელ აღნიშნეს, რომ რუსეთი არის ოკუპანტი და პრორუსლი პროპაგანდა , რომელიც ბოლო პერიოდში საქართველოში გახშირდა და ევროკავშირის შესახებ დეზინფორმაციის გავრცელებას ისახავს მიზნად .ადგილობრივების თქმით, ვინაიდან ცხოვრობენ კონფლიქტისპირა სოფელში ყველაზე ახლოა ოკუპაციის თემა და აქვთ გაცნობიერებული რუსული აგრესიის საფრთხეები.საზოგადოებრივიორგანიზაციამსგავსშეხვედრებსსაქართველოსსხვადასხვარეგიონებშიცგამართავს, დღეს შეხვედრა სოფელ დიდნეძშიც გაიმართა.