მთავარისიახლეებისაზოგადოებაახალი სასწავლო წლიდან, სკოლის ბუფეტებში არაჯანსაღი საკვების გაყიდვა აიკრძალება
ახალი სასწავლო წლიდან, სკოლის ბუფეტებში არაჯანსაღი საკვების გაყიდვა აიკრძალება
ახალი სასწავლო წლიდან, სკოლის  ბუფეტებში არაჯანსაღი საკვების გაყიდვა აიკრძალება. „პირველი ნაბიჯნი გადავდგით,  ეს არის აკრძალვა განსაკუთრებით საზიანო პროდუქტების, მაღალშაქრიანი, მარილიანი და ასე შემდეგ, კონსულტაციებს გავდივართ სპეციალისტებთან და რაც არის აბსოლუტურად დაუშვებელი, ისინი ავკრძალეთ სკოლის ბუფეტებში. სადაც ნახავთ, რომ ირღვევა ეს წესები, ძალიან აქტიურად ვიმოქმედებთ ,რომ აღმოვფხვრათ. თავიდან ხომ იცით როგორც ხდება ხოლმე, ჩათვლიან, რომ ეს დროებითია, პატარა კამპანიაა და გაივლის, შემდეგ  დავაბრუნებთ ყველაფერს, არ უნდა გაიაროს, ჩვენ უნდა უზრუნველვყოთ, როგორც საზოგადოებამ, რომ  განსაკუთებით მავნე პროდუქტები ჩვენს სკოლებში არ იყოს. ეს მხოლოდ პირველი ნაბიჯია“,-განაცხადა ალექსანდრე  ჯეჯელავამ. მისივე ინფორმაციით, იგეგმება ბუფეტის ოპერატორების წახალისებაც.„მოგეხსენებათ, რომ სკოლის ბუფეტები იჯარით გაიცემა კომერციულ კომპანიებზე და ეს კომპანიები უზრუნველყოფენ ამ კომპანიებში კვებას. ჩვენ შევეცდებით, წავახალისოთ ჯანსაღი საკვები-ხილი, ბოსტნეული და სხვა ჯანსაღი პროდუქტები. ტრენინგები მიმდინარეობს მებუფეტეების, მათთან თანამშრომლობა მიმდინარეობს, სოფლის მეურნეობასთან მიმდინარეობს თანამშრომლობა, ჯანდაცვასთან, სექტემბერში ბავშვები რომ  მივლენ, ბუფეტი უკვე შეცვლილი დახვდებათ. შემდგომ პერიოდებში სულ უფრო და უფრო დაიხვეწება ჩვენი ბუფეტი და ის უნდა გადაიქცეს მაგალითად და ნიმუშად ჯანსაღი კვების“,-განაცხადა ალექსანდრე ჯეჯელავამ და დასძინა, რომ დარღვევის აღმოჩენის შემთხვევაში, მებუფეტესთან ხელშეკრულებას გაწყვეტენ.