მთავარისიახლეებისაზოგადოება" ამერიკის ფლოტიდან ხარო? არა,ჯორჯიის ლიდერთა სკოლიდან მეთქი"- გია მაისაშვილი ტეხასში...
” ამერიკის ფლოტიდან ხარო? არა,ჯორჯიის ლიდერთა სკოლიდან მეთქი”- გია მაისაშვილი ტეხასში სტიქიის ზონაში მოსახლეობის ევაკუაციის პროცესებში ჩაერთო.
გია მაისაშვილი აშშ-ისტეხასის შტატში, წყალდიდობაში მოჰყვა, ამის შესახებ ინფორმაცია მან ფეისბუკზე რამდენიმე საათის წინ გაავრცელა. მისი თქმით ქალაქ ჰიუსტონიდან მოსახლეობის ევაკუაციაში ის თავადაც მონაწილეობდა:
„იწყება ჩვენი ორგნიზებული ევაკუაცია,ღამის პირველის ნახევარიამოზღვავებული სტიქიის ფონზე, ყველაფერი იტბორება, ირგვლივ ყველგან წყალია. ჩემი ხელნაწერები, გადავარჩინე.მედა ჩემი დის პასპორტები ჯიბეში გვიდევს. ყველაფერი სხვა წყალმა წაიღო. მთელი საზოგადოება მობილიზებულია- მეზობელი ეხმარება მეზობელს! აი, სულისკვეთება. სამშვიდობოს გადავდივართ,ჩვენს სიცოცხლეს საფრთხე არ ემუქრება. ევაკუაცის მართვა ნავების არმადით მომიწია.ამას ნამდვილად ვერ ვიფიქრებდი, ნავიგაციის გაგებაში არ ვარ.გადაუღებელი წვიმაა , არც ერთი სიცოცხლე არ დაგვიკარგავს. ამერიკის ფლოტიდან ხარო? დაბნეული ხალხი კითხულობს. არა,ჯორჯიის ლიდერთა სკოლიდან მეთქი. კრიზისის დროს მთავარიკომპეტენტური ლიდერია და არა გემის მარათვა . არავის ამაში დარწმუნება არ სჭირდება, მისია შესრულებულია. ჩვენს ლიდერთა სკოლას ახალი ქეისი შეემატა. Evacuation has been successfully completed ! Neighbors are helping neighbors! Hallelujah!“- წერს გია მაისაშვილი .