მთავარისიახლეებისაზოგადოებააბასთუმანში ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოებში საქართველოს უკრაინა ავიაციით დაეხმარება
აბასთუმანში ხანძრის სალიკვიდაციო სამუშაოებში საქართველოს უკრაინა ავიაციით დაეხმარება
აბასთუმნის ტყეში ხანძრის ჩაქრობის პროცესში უკრაინული თვითმფრინავიც ჩაერთვება.შინაგან საქმეთა მინისტრის განცხადებით, ისინი 8 ტონის ტევადობის თვითმფრინავს უახლოეს საათებში ელოდებიან."უკრაინიდან ჩვენ ველოდებით 8 ტონის ტევადობის თვითმფრინავს და არა ვეტმფრენს. სულ უახლოეს საათებში ის შემიგვიერთდება. . ოდესაში დაიმატებს საწვავს და სულ რამდენიმე საათში იქნება საქართველოში",-განაცხადა გიორგი მღებრიშვილმა.
მინისტრის განცხადებით, საქართველომ დახმარების თხოვნით სხვა ქვეყნებსაც მიმართა.კითხვაზე არის თუ არა ამ ქვეყნებს შორის რუსეთი, მინიტრმა თქვა, რომ საქართველოს რუსეთისთვის დახმარების თხოვნით არ მიუმართავს.ამ დროსითვის აბასთუმანში გაჩენილი ხანძრის ჩაქრობას საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთადერთი ვერტმფრენი ცდილობს.მეხანძრეები და მაშველები ცეცხლს ტყეში მთელი ღამის განმავლობაში ებრძოდნენ, თუმცა ხანძრის ლოკალიზება ამ დრომდე ვერ ხერხდება.სტიქიის ზონაში რამდენიმე წუთის წინ შეიყვანეს დამატებითი ცოცხალი ძალა.