მთავარისიახლეებისაზოგადოებახმაური ზუგდიდის ცენტრალური ბაზრის გარეპერიმეტრზე- გარემოვაჭრეების დახლები აყრილია
ხმაური ზუგდიდის ცენტრალური ბაზრის გარეპერიმეტრზე- გარემოვაჭრეების დახლები აყრილია [Video]
ბაზრის გარეთა პერიმეტრზე გარემოვაჭრეებისრტვის განკუთვნილი ტერიტორია სუფთავდება.ზუგდიდდასუფთავებისა და კეთილმოწყობის სამსახურის თანამშრომლებმა გარემოვაჭრეების ადგილების აყრა დაახლოებით ერთი საათის წინ დაიწყეს.
ამ წუთებში ადგილზე იკრიბებიან გარემოვაჭრეები. "ოდიშინიუსის" გადამღები ჯგუფი იმყოფება ბაზრის ტერიტორიაზე, გარემოვაჭრეები უპირისპირდებიან ქალაქის ზედამხედველობის სამსახურის უფროსს ნუკრი ესართიას.
ისინი ამბობენ,ამის შესახებ გაფრთხილებული არ ყოფილან, ნუკრი ესართიას განმარტებით, მერიას შემოგზავნილი ყავდა ხალხი, რომლებმაც გარემოვაჭრეები დახლების აღების თაობაზე გააფრთხილეს. გარემოვაჭრეები ამბობენ, რომ ხვალ დილიდან აქციებს დაიწყებენ და ცენტრალურ გზას გადაკეტავენ.შეგახსენებთ, რომ გარემოვაჭრეებმა აქციები მაისშიც გამართეს.მოვაჭრეები აპროტესტებდნენ მერიის მოთხოვნას, რომლის მიხედვითაც, მათ აღნიშნულ ტერიტორიაზე ვაჭრობა ეკრძალებოდათ და ალტერნატიულ ტერიტორიაზე მოუწევდათ გადანაცვლება.გარემოვაჭრეები მაშინ აცხადებდნენ, რომ მერიის მიერ შეთავაზებულ ალტერნატიულ ტერიტორიაზე არ შევიდოდნენ.