მთავარისიახლეებისაზოგადოებაუშბაზე დაკარგულ გერმანელ მამა-შვილს ამ დრომდე ეძებენ
უშბაზე დაკარგულ გერმანელ მამა-შვილს ამ დრომდე ეძებენ
უშბაზე დაკარგული გერმანელ მამა-შვილს ამ დრომდე ეძებენ. დღეს მაშველების ორი ჯგუფი 3800 მეტრამდე სიმაღლეზე ავიდა, თუმცა დაკარგული ტურისტები ვერ იპოვეს. ”დღეს ასულები იყვნენ 3800 მეტრზე, ის მარშრუტი გაიარეს რა მარშრუტითაც მიდიოდნენ გერმანელი ტურისტები, მაგრამ, სამწუხაროდ, ვერაფერი იპოვეს”, – განაცხადა კახა ჟორჟოლიანმა. მისივე თქმით, სამძებრო სამუშაოები ხვალაც გაგრძელდება. გერმანელი ტურისტების დაკარგვასთან დაკავშირებით შეტყობინება საგანგებო სიტუაციების მართვის სააგენტოში 8 აგვისტოს შევიდა. კახა ჟორჟოლიანის ინფორმაციით, ამ დრომდე გრძელდება ასევე მდინარე ენგურში გადავარდნილი 40 წლამდე მამაკაცის სამძებრო სამუშაოები. შეგახსენებთ, რომ უშგულიდან მიმავალი ავტომობილი მდინარეში 6 აგვისტოს გადავარდა. მომხდარზე გამოძიება 276-ე მუხლით დაიწყო, რაც ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევას გულისხმობს.