მთავარისიახლეებიპოლიტიკაორი რევანშისტული და ოლიგარქიული რეჟიმის- ქართველი ივანიშვილისა და უკრაინელი პოროშენკოს შეთქმულება....
ორი რევანშისტული და ოლიგარქიული რეჟიმის- ქართველი ივანიშვილისა და უკრაინელი პოროშენკოს შეთქმულება. ახლა უკვე აშკარაა, რისი და ვისი ეშინია პრეზიდენტ პოროშენკოს
უკრაინელი პოლიტოლოგი სერგეი გაიდაი,  ეხმაურება მიხელ სააკაშვილისთვის უკრაინის მოქალაქეობის ჩამორთმევის საკითხს.
,,ურაინის ყველა პრეზიდენტს უდგება მომენტი, როცა ეჩვენება, რომ სეუძლია დაუსჯეად აკეთოს ყვეაფერი რაც მოესურვება და ეს მომენტი მისი პოლიტიკური კრახის დასაწყისია. – წერს გაიდაი –  კუჩმასთვის ეს იყო  ბრძანება ჭკუა ესწავლებინათ თავხედი ქართველი ჟურნალისტისთვის, იუშჩენკოსთვის – იანუკოვიჩის დანიშვნა პრემიერად და კივალოვის დაჯილდოება ორდენით. იანუკოვოჩს მოეჩვენა, რომ შეეძლო რაიმე გართულების გარეშე ეთქვა უარი ევროკავშირთან ასოცირების ხელშეკრულების ხელმოწერაზე.
პოროშენკომ კი გადაწყვიტა, რომ დროა ქვეყნიდან გააძევოს მოწვეული რეფორმატორები და საერთოდაც წარუმატებლად წარმოაჩინოს ეს ყელში ამოსული ,,რეფორმები’’.
ორი რევანშისტული და ოლიგარქიული რეჟიმის,  ქართველი ივანიშვილისა და უკრაინელი პოროშენკოს შეთქმულება უკრაინის მოქალაქეობა ჩამოერთვას მიხეილ სააკაშვილს – ეს პირდაპირი და ერთმნიშვნელოვანი სიგნალია უკრაინისსოციუმისათვის – ამიერიდან არავითარი თამაშები და რეფორმები!
აი, რატომ ჩაფრინდა პოროშენკო საქართველოში. ახლა უკვე აშკარაა რისი და ვისი ეშინია სინამდვილეში ჩვენს პრეზიდენტს.