მთავარისიახლეებიპოლიტიკაოთარ ფარცხალაძე გენერალური აუდიტორისგან ბოდიშის მოხდას ითხოვს
ოთარ ფარცხალაძე გენერალური აუდიტორისგან ბოდიშის მოხდას ითხოვს
ჩემი ადვოკატების საშუალებით მივმართავ ყველა სამართლებრივ გზას, რათა აღვიდგინო ჩემი დარღვეული უფლებები და გენერალურ აუდიტორს ბოდიში მოვახდევინო საჯაროდ ცილისწამებისთვის, – ამის შესახებ ნათქვამია საქართველოს ყოფილი მთავარი პროკურორის ოთარ ფარცხალაძის განცხადებაში, რომელსაც საზოგადოებრივი მაუწყებელი ექსკლუზიურად ავრცელებს.”მე მოვითხოვ, რომ ის მასალები, რაზეც არ უნდა საუბრობდეს გენერალური აუდიტორი, მნიშვნელობა არ აქვს რომელ სახელმწიფო უწყებასაც არ უნდა ეხებოდეს, რასაც ცალსახად არანაირი კავშირი არ აქვს მომხდარ ინციდენტთან, გამოძიებული იქნეს დაუყოვნებლივ კომპეტენტური საგამოძიებო ორგანოების მიერ. გენერალური აუდიტორის უსაფუძვლო საჯარო განცხადებებით, რომლებიც არ და ვერ იქნება გამყარებული ვერანაირი მტკიცებულებებით, შეილახა ჩემი პატივი და ღირსება, დაირღვა კონსტიტუციით გარანტირებული მთელი რიგი ჩემი უფლებები, მათ შორის უდანაშაულობის პრეზუმპცია.მე ჩემი ადვოკატების საშუალებით მივმართავ ყველა სამართლებრივ გზას რათა აღვიდგინო ჩემი დარღვეული უფლებები და გენერალურ აუდიტორს ბოდიში მოვახდევინო საჯაროდ ცილისწამებისთვის”, – ნათქვამია ოთარ ფარცხალაძის განცხადებაში.