მთავარისიახლეებისაზოგადოება"უსაფრთხოების ნორმების დარღვევის გამო მომხდარ უბედურ შემთხვევებზე პასუხისმგებელი სახელმწიფოა"- უჩა ნანუაშვილი...
“უსაფრთხოების ნორმების დარღვევის გამო მომხდარ უბედურ შემთხვევებზე პასუხისმგებელი სახელმწიფოა”- უჩა ნანუაშვილი ტყიბულის ტრაგედიაზე
"მომხდარზე პასუხისმგებლობა ეკისრება ყველა იმ პირს, ვინც საქართველოში შრომის ინსპექტირების შექმნის აუცილებლობას არ იზიარებს"-ასე აფასებს სახალხო დამცვლეი ტყიბულის შახტში მომხდარ ტრაგედიას..უჩა ნანუაშვილის თქმით, უსაფრთხოების ნორმების დარღვევის გამო მომხდარ უბედურ შემთხვევებზე  პასუხისმგებელი სახელმწიფოა.ომბუდსმენის თქმით, თუ  არ მოხდება უსაფრთხოების კუთხით სახელმწიფოს მხრიდან მიდგომების შეცვლა, ვითარება შესაძლოა, კიდევ უფრო დამძიმდეს.„ეს არ არის უბედური შემთხვევა, ეს არის მკვლელობა. სახალხო დამცველი 4 წლის განმავლობაში იმეორებს რეკომენდაციას, რომ ქვეყანაში აუცილებელია, შეიქმნას ეფექტური შრომის ინსპექცია. სახელმწიფო არის პასუხისმგებელი ამ მკვლელობებზე. აქედან გამომდინარე, ალბათ, დადგა დრო, როდესაც სახელმწიფომ უნდა გადახედოს მდგომარეობას, რაც ქვეყანაში არსებობს ამ მიმართულებით. გარკვეული სანქციები უნდა იყოს იმისათვის, რომ მინიმალური სტანდარტები უსაფრთხოების იყოს დაცული ქვეყანაში. თუ არ მოხდება მიდგომის შეცვლა სახელმწიფოს მხრიდან, შესაძლოა, უარესი მოხდეს,“ – აცხადებს უჩა ნანუაშვილი