მთავარისიახლეებისაზოგადოებაგათიშული ელ.ენერგია, წაქცეული ხეები და დამტვრეული ელექტრობოძები-ძლიერმა ქარმა ზუგდიდში პრობლემები შექმნა
გათიშული ელ.ენერგია, წაქცეული ხეები და დამტვრეული ელექტრობოძები-ძლიერმა ქარმა ზუგდიდში პრობლემები შექმნა
წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის შემდეგ ძლიერმა ქარმა პრობლემები ამჯერად ქალაქ ზუგდიდს და ზუგდიდის მუნიციპალიტეტს შეუქმნა. სოფელ ინგირში, ძლიერმა ქარმა ხეები წააქცია, რის შედეგად რამდენიმე წუთის განმავლობაში პარალიზებული იყო ცენტრალური გზა. წაქცეულმა ხეებმა ასევე დააზიანეს ელექტროგადამცემი ხაზები.
ძლიერმა ქარმა პრობლემები შექმნა ასევე ქალაქის ტეროტორიაზე. ყოფილი რაიონული საავადმყოფოს ტერიტორიაზე რამდენიმე ხე ერთდოულად წაიქცა, რის გამოც ელექტროსადენები გაწყდა. ყოფილი საავადმყოფოს ტერიტორიაზე წაქცეული ხეების ქვეშ მოექცა ელექტროენერგიის ტრანსფორმატორიც, შედეგად აღნიშნულ ტეროტორიაზე კონპაქტურად ჩასახლებული დევნილები ელექტროენერგიის გარეშე დარჩნენ.
რამდენიმე წუთის განმავლობაში საგზაო მიმოსვლა პარალიზებული იყო ზუგდიდი-წალენჯიხის დამაკავშირებელ ცენტრალურ მაგისტრალზე. ძლიერი ქარის შედეგად წაქცეულა ხემ მიმოსვლა შეაფერხა, თუმცა ადგილობრივებმა საკუთარი ძალებით შეძლეს პრობლემასთან გამკლავება. ამჟამად, აღნიშნულ ტერიტორიაზე საგზაო მოძრაობა აღდგენილია.
ძლიერმა ქარმა სახლის სახურავი გადახადა ტოლსტოის ქუჩაზე მცხოვრები ბიგვავების ოჯახში. სახლში მარტოდ მცხოვრები ქალბატონის განცხადებით, მოულოდნელად მოვარდნილმა ძლიერმა ქარმა სახურავი დააზიანა. როგორც მან ჟურნალისტებთან განაცხადა, დამოუკიდებლად მის შეკეთებას ვერ შეძლებს. დაზარალებული დახმარებას ადგილობრივი ხელისუფლებისგან ელოდება.
ამ დროისთვის ქალაქ ზუგდიდში და ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის რამდენიმე სოფელში ელექტროენერგიის მიწოდება აღდგენილია. ენერგო პროს ჯორჯიას ინფორმაციის, კომპანიის ტექნიკური ჯგუფები დაზიანებულ ადგილებში მუშაობენ. რაც შეეხება ამინდის პროგნოზს – ამ დროისთვის ზუგდიდში ქარი ჩადგა, სინოპტიკოსები კი ხვალ ქალაქში წვიმას პროგნოზირებენ.