პედაგოგთა გამოცდისათვის რეგისტრაცია დასრულდა. მასზე გასვლის სურვილი წელს ყველაზე მეტმა- 27 400-მდე ადამიანმა გამოთქვა. აქედან ნაწილი უკვე მოქმედი მასწავლებელია, რომელთაც კომპეტენციის დადასტურება სურთ, ხოლო ნაწილი პროფესიაში შესვლის მსურველი.შეფასებისა და გამოცდების ცენტრის დირექტორის მოადგილე ივა მინდაძე გამოცდაზე გასვლის მსურველთა თითქმის გაორმაგების მიზეზებზე საუბრობს და ამბობს, რომ შესულმა ცვილებებმა დაინტერესება გაზარდა.რეგისტრაცია 5 აპრილს დასრულდა და საერთო ჯამში 27 400-მდე პედაგოგი დარეგისტრირდა. ამდენი მსურველი აქამდე ნამდვილად არ გვყოლია, ასეთი შემთხვევა არ გვქონია.- ამბობს მინდაძე. „ყველაზე მეტი 18 ათასი იყო, წელს კი 27 ათასზე მეტია.ვფიქრობ, ამის მიზეზი მასწავლებელთა სქემაში შეტანილი ცვლილებები იყო. მოგეხსენებათ, საკრედიტო ქულების განაწილების წესი შეიცვალა. ზოგადად, პროცესს დატვირთვა შეეცვალა და ალბათ ამ ყველაფერმა, საერთო ჯამში, მეტი მსურველის გამოჩენა განაპირობა.