მთავარისიახლეებიპოლიტიკასაქართველო Human Rights Watch -ის ყოველწლიურ ანგარიშში
საქართველო Human Rights Watch -ის ყოველწლიურ ანგარიშში
საქართველოში ადამიანის უფლებათა დაცვის კუთხით არსებულ მდგომარეობა, კერძოდ,  მედია დამოუკიდებლობის, პოლიტიკურად მოტივირებული მართლმსაჯულებისა და პირადი ცხოვრების ხელშეუხებლობის დარღვევის ფაქტები  –  Human Rights Watch HRW-ის ყოველწლიურ ანგარიშში  მოხვდა.
ანგარიშში საუბარია რუსთავი 2-ის საქმეზე და აქცენტი პროცესებში ხელისუფლების ჩარევაზე კეთდება.
"მიუხედავად იმისა, რომ არჩევნებმა ჩაიარა კარგად ორგანიზებულ გარემოში, დათვლის პირობებში, 1/3 უბნებში პრობლემა იყო დათვლის პირობებში. ასევე, წინასაარჩევნოდ იყო ძალადობის რამდენიმე შემთხვევა. აქვე საუბარია პირადი ცხოვრების ხელშეუხებლობის უფლების დარღვევის პრობლემებზე, რომელიც დღეს კიდევ არსებობს. მედია კუთხით საუბარია რუსთავი 2-ის საქმეზე, იმაზე რომ დღესდღეობით ყველაზე უფრო პოპულარულ ოპოზიციურ ტელევიზიას არ ექმნება საფრთხე, რომელიც ქვეყანაში საფრთხეს უქმნის მედიის პლურალიზმს და თავისუფალ მედიას,“ – განაცხადა Human Rights Watch-ის წარმომადგენელმა გიორგი გოგიამ.
მისივე თქმით, ანგარიშის მიზანია გამოყოს ის პრობლემები, რომელიც ჯერ კიდევ აქვს ქვეყანას.