მთავარისიახლეებიპოლიტიკანინო კალანდაძე: მინიმალური ეჭვიც კი აღარ რჩება, რომ კლასიკური დიქტატურის დამყარების მცდელობას...
ნინო კალანდაძე: მინიმალური ეჭვიც კი აღარ რჩება, რომ კლასიკური დიქტატურის დამყარების მცდელობას აქვს ადგილი
ნინო კალანდაძე, რომელიც სხვადასხვა წლებში იყო  საქართველოს პარლამენტის წევრი და საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის მოადგილე,   გამოთქვამს წუხილს, რომ  სამოქალაქო საზოგადოება სრული შემადგენლობით დუმს იმაზე, რომ:
არჩევნები ტოტალურად გაყალბდა;
ცესკომ ოლიგარქის წინაწარ გაცხადებული შედეგები გააფორმა, რომლის მიხედვითაც, ამ უკანასკნელის "მხარდაჭერა" 2- ჯერ აღემატება მაჩვენებელს, რომელიც მას ჰქონდა პოლიტიკურ ასპარეზზე გამოჩენისას (ცოცხების, უფასო ფულის, კრედიტების მოხსნის დაპირების ფონზე);
მინიმალური ეჭვიც კი აღარ რჩება, რომ კლასიკური დიქტატურის დამყარების მცდელობას აქვს ადგილი და ოლიგარქს არჩევნების გზით ვერავინ ვეღარასდროს გაისტუმრებს
,,მინიმუმ პოლიტიკური ინფანტილიზმი და რეალობის სრულიად არაადექვატური აღქმაა, თუ არა სახელმწიფოებრივი ინსტინქტების ტოტალური დაჩლუნგება და შეგნებული ან შეუგნებელი მავნებლობა, როცა დისკუსიის საგანს არა არჩევნების ლეგიტიმურობა და ყველა მომავალი არჩევნების ბედი წარმოადგენს, არამედ ისტერიული განხილვა მიმდინარეობს ოპოზიციური პარტიის მიტინგის ფორმებზე, შინაარსზე და განტევების ვაცის გამოვლენაზე!
პ.ს. ვინც გაყალბების მტკიცებულებების ძიებაშია საღი აზრის პრინციპი მოიხმოს და თავად გასცეს პასუხი კითხვას რამდენ "ყოველ მეორე" ადამიანს იცნობს თავის გარშემო ვინც მანანა არჩილი, ეკა ბესელია და გია ვოლსკი აირჩია. – ააცხადებს  ნინო კალანდაძე.