მთავარისიახლეებიპოლიტიკაზუგდიდში, სოფელ ურთის საარჩევნო უბანზე ნაცემია უცხოელი დამკვირვებელი
ზუგდიდში, სოფელ ურთის საარჩევნო უბანზე ნაცემია უცხოელი დამკვირვებელი
ზუგდიდში ამ დროისათვის დათვლილი ხმების მიხედვით, საარჩევნო  უბნების უმრავლესობაში დიდი უპირატესობით იგებს ნაციონალური მოძრაობა  . ,, ქართულმა  ოცნებამ'' ამას ვერაფერი დაუპირისპირა  სრულმასშტაბიანი შტურმის გარდა. ირბევა უბნები, სადაც ნაციონალური მოძრაობას უკეთესი შედეგები აქვს, არის ყუთების გატაცების მცდელობა.  სოფელ ურთაში ნაცემია უცხოელი დამკვირვებელი. რომელიც მონიტორინგს უწევდა ხმების დათვლის პროცესს.
უკვე არად დაგიდევენ, როგორი იქნება უცხოელი დამკვირვებლების შეფასება.დღეს 1500-მდე ევროპელი, ამერიკელი და სხვა ქვეყნის პოლიტიკოსი და ექსპერტი აკვირდებოდა არჩევნებს მთელ საქართველოში.   საბოლოო შეფასებას ეუთოს, ნატოს საპარლამენტო ასამბლეის, IRI-ს და NDI-ს წარმომადგენლები გააკეთებენ. პირველი განცხადებები ხვალ, სპეციალურ ბრიფინგზე გაკეთდება. საქართველოში არიან ევროპის პარლამენტის წარმომადგენლებიც.