არასამთავრობო ორგანიზაცია სამართლიანი არჩევნების ხელმძღვანელმა მიხეილ ბენიძემ საარჩევნო უბნებზე არსებულ დარღვევბზე ისაუბრა. სამართლიანი არჩევნების დამკვირვებლების მიერ მოწოდებული ინფორმაციით, საარჩევნო უბნების გახსნისა და მოწყობის პროცესმა არსებითი ხასიათის დარღვევების გარეშე ჩაიარა. მიხეილ ბენიძის თქმით, 08:00 საათზე პირველი ამომრჩევლის მისაღებად მზად არ იყო საარჩევნო უბნების 4.2%.სამართლიანი არჩევნების დირექტორის, მიხეილ ბენიძის თქმით, დაფიქსირდა საარჩევნო დოკუმენტაციის არასათანადო წარმოების შვიდი, საკონტროლო ფურცლის არასათანადო შევსების 5, დამკვირვებლის უფლების შეზღუდვის 2, უბანზე აგიტაციის 1, საარჩევნო უბანზე არაუფლებამოსილი პირების ყოფნის 2 შემთხვევა:96-ე საარჩევნო უბანზედამკვირვებლის უფლების შეზღუდვა. საგარეჯოს 23-ე მაჟორიტარული ოლქი მე-5 საარჩევნო უბანი – 7-8 საათამდე საერთაშორისო დამკვირვებლები უბნის გახსნის პროცედურებზე დასასწრებად საარჩევნო კომიასმ არ დაუშვა.მარნეული, 36-ე მაჟორიტარული ოლქის მე-5 უბანი – საკონტროლო ფურცლის შევსების პროცედურებთან დაკავშირებით ხარვეზები ქუთაისის 49 მაჟორიტარულ ოლქის, 70-ე უბანი – ამომრჩევლის ნაცვლად დამკვირვებლის მონაცემები შეიტანს საკონტროლო ფურცელში .ბათუმის 70-ე ოლქის 58-ე საარჩევნო უბანი – საკონტროლო ფურცლის არასათანადო შევსების გამო საარჩევნო უბანი ნახევარი საათის დაგვიანებით გაიხსნა .მარნეულის 36-ე ოლქის მე-5 საარჩევნო უბანი – საკონტროლო ფურცელი ყუთში პროცედურის დარღვევით ჩააგდეს. მარნეულის 35-ე ოლქის მე-14 საარჩევნო უბანი – გადასატან და საარჩევნო ყუთში საკონტროლო ფურცელი არ იყო მოთავსებული.