მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,ქართული ოცნების'' მხარდამჭერები და პოლიციელები განმუხურის საარჩევნო უბანში ფიზიკურად გაუსწორდნენ დამკვირვებლებს...
,,ქართული ოცნების” მხარდამჭერები და პოლიციელები განმუხურის საარჩევნო უბანში ფიზიკურად გაუსწორდნენ დამკვირვებლებს და ჟურნალისტებს. დარბეულია კოლხიდის საარჩევნო უბანიც(video)
სიტუაცია უკიდურესად დაიძაბა  ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ  განმუხურის 38-ე საარჩევნო უბანზე.  ხმების დათვლის პროცესში დაიწყო დაპირისპირება კომისიის წევრებს შორის. შეხლა- შემოხლაში განმუხურის საარჩევნო უბნის კომისიის თავმჯდომარის ვანდა ხუფენიას განცხადებით, დაიკარგა საარჩევნო  ურნა, ურნიდან ყუთი,  ამოყრილია  კონვერტები ბიულეტებითურთ იატაკზე ყრია. თავად ვანდა ხუფენიაც ორი საათის განმავლობაში იყოდაკარგული, როგიორც არმოცნდა, იგი საოლქო საარჩევნო კომისიაში წავიდა.  დაოირისპირების გარრმავების კვალდაკვალ  ადგილზე მობილიზებულ იქნა  პოლიცია და სპეცდანიშნულების რაზმი, თუმცა წესრიგის დაცვის ნაცვლად, ისინი ,,.ქართული ოცნების'' მხარდამჭერებთან ერთად ფიზიკურდ გაუსწირდნენ როგორც დამკვირვებლებს, ისე ჟურნალისტებს, მათ შორის ტელეკომპანია ,,ოდიშის'' გადამღებ ჯგუფს.კომისიის თავმჯდომარის თქმით, დაპირისპირება მოყვა , უბნის შედეგების   ბათილად ცნობას რიგი დარღვევების გამო. ადგილობრივები კი აცხადებენ, რომ  "ქართული ოცნების" მხარდამჭერებმა გაიგეს, რომ უბანზე "ნაციონალური მოძრაობა" იგებდა და ამიტომაც მიზანმიმართულად ჩაშალეს პროცესი.,,ნაციონალური მოძრაობის ''ზუგდიდის ოფისი ავრცელებს განცხადებას,რომ რამდენიმე წუთის წინ სოფელ კოლხიდაში 37-ე საარჩევნო უბანზე კომისიის წევრებმა ,,ქართული ოცნებიდან" ჩაშალეს საარჩევნო პროცესი. კომისიის წევრებმა დამკვირვებლებს და ჟურნალისტებს  დაულეწეს კამერები, გააძევეს საარჩევნო უბნიდან და ყუთი ჩაიკეტეს უბანში. სიტუაცია დაძაბულია სოფელ დარჩელშიც