მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,,ოცნების'' აქტივისტები ინგირში კარდაკარ დადიან და მოსახლეობას ხმის მისაცემად გადაყვანას სთავაზობენ
,,ოცნების” აქტივისტები ინგირში კარდაკარ დადიან და მოსახლეობას ხმის მისაცემად გადაყვანას სთავაზობენ
,ოცნების '' აქტივისტები ინგირში კარდაკარ რომ დადიან და ხალხს ეუბნებიან ჩვენ მოგემსახურებით და წაგიყვანთ ხმის მისაცემადო რას ნიშნავს?! ერთხელ მაინც ეცით ხალხს პატივი და ირიბი თუ პირდაპირი ზეწოლის გარეშე გააკეთებინეთ არჩევანი! '' წერს სოციალურ ქსელში ზუგდიდელი მოქალაქე. ამ წუთებში ფაქტის გადამოწმება ხდება.
ეს ერთერთია იმ მრავალი  ინფორმაციიდან , რომელიც მმართველი პარტიის მიერ უბნებზე ამომრჩევლების გადაყვანას და გზადაგზა აგიტირებას ეხება.
,,პარტია ,,ქართულ ოცნებას'' ამომრჩევლები ყარაჯალის 59-ე საარჩევნო უბანზე მიკროავტობუსებით მიჰყავს, ამის შესახებ ინფორმაცია "რუსთავი 2"-ს ამ უბნის დამკვირვებელმა ნიკა ჩომახაშვილმა მიაწოდა. მისივე თქმით, მიკროავტობუსების მომსახურების ანაზღაურება საბიუჯეტო სახსრებით ხდება და ეს ინფორმაცია მასთან საუბრისას ქართული ოცნების კოორდინატორმა რაუფ ისაევმა დაადასტურა