მთავარისიახლეებიპოლიტიკანიკა მელიამ დამკვირვებლებსა და კომისიის წევრებს ხმების დაცვისკენ მოუწოდა
ნიკა მელიამ დამკვირვებლებსა და კომისიის წევრებს ხმების დაცვისკენ მოუწოდა
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის ერთ-ერთმა ლიდერმა ნიკა მელიამ რუსთავი 2-ის ეგზიტპოლის შედეგების გამოცხადების შემდეგ, რომლის მიხედვით პარტიამ ხმების 32.74 % მიიღო, განაცხადა, რომ ის დარწმუნებულია იმაში, რომ რამდენიმე საათში ეს მონაცემები შეიცველება და ნაცმოძრაობა პირველ ადგილს დაიკავებს.
"ძალიან მნიშვნელოვანია ეს წინასწარი შედეგები, აქ სხვაობა ზალიან მინიმალურია, იმ ფონზე როდესაც გამოკითხულთა 32 % არ ასახელებს თუ ვის დაუჭირა მხარი.
ჩვენ  შეგვიძლია დამაჯერებლად ვივარაუდოდ, რომ ძალიან ბევრმა ამომრჩეველმა, რომელმაც უარი თქვა ამ შეკითხვაზე პასუხი გაეცა, ნაციონალური მოძრაობის სასარგებლკოდ გააკეთა არცევანი.
ეს შედეგი ცხადჰყოფს, რომ ნაციონალურმა მოძრაობამ ძალიან ბევრი საარჩევნო უბანი მოიგო, მათ შორის ბევრი საარჩევნო ოლქიც.
მნიშვნელოვანია დავიცვათ ჩვენი ხმები. ასიათასობით ხმა, რომელიც აიღო ნაციონალურმა მოძრაობამ არის დასაცავი.
რამდენიმე საათში ეს სხვაობა არათუ შემცირდება, არამედ ნაცმოძრაობა დაიკავებს პირველ ადგილს.
თითოელ ჩვენგან ს ძალიან მძიმე საათების გატარება მოუწევს, მაგრამ ახლა გამარჯვება ჩვენზეა,- განაცხადა მელიამ.ნაციონალური მოძრაობის წარმომადგენელმა, ნიკა მელიამ დამკვირვებლებსა და კომისიის წევრებს ხმების დაცვისკენ მოუწოდა.
იგი აცხადებს, რომ ახლა ყველაზე მნიშვნელოვანი ეტაპი იწყება.
„უბნების დახურვის შემდეგ დგება ხმების დაცვის ეტაპი, სადაც მოვუწოდებთ ყველა კომისიის წევრს, ყველა დამკვირვებელს, ვიყოთ მაქსიმლურად მობილიზებული. ეს არჩევნები მილიარდერ ივანიშვილს აქვს წაგებული და ახლა ამ ხმების დაცვის პასუხისმგებლობა აკისრია ყველა ოპოზიციურად განწყობილ კომისიის წევრს და დამკვირვებელს,“ – აცხადებს ნიკა მელია.