მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ სააკაშვილი ამბობს, რომ დიდი უთავმოყვარეობა იყო პრემიერ - მინისტრის მიერ...
მიხეილ სააკაშვილი ამბობს, რომ დიდი უთავმოყვარეობა იყო პრემიერ – მინისტრის მიერ ასეთი გაყალბებული შედეგების გამოცხადება, მათ იზეიმეს, მაგრამ ასეთი აფიორა არ გაუვათ (Video)
მიხეილ სააკაშვილი არჩევნებზე  ბოლო საათებში შექმნილ სიტუაციას აფასებს.:
,,კიდვე ერთხელ შედეგებზე ივანიშვილმა დაავალა თავის მხარდამჭერ ყალბ გამომკითხველებს 54%  -ის დაწერა. მათ დაწერეს 54 % და იზეიმეს .  ე..ი. მათ უნდოდათ იმაზე მეტი შედდეგი, ვიდრე მიიღეს წინა არჩევნებზე. მე ვფიქრომ, რომ დიდი უთავმოყვარეობა იყო პრემიერ – მინისტრის მიერ ასეთი გაყალბებული შედეგების გამოცხადება. ახლა როგორც გამოიყურება, წინასწარი მონაცემებით,  აღებული აქვთ მაქსიმუმ 37 პროცენტი, ანუ უნდა აქაჩონ კიდევ 17 – 18 %  – ით გაყალბების ასეთი  მასშტაბი არავის უნახავს  არც საქართველოში და არც ნებისმიერ სხვა არჩევნებში. ახლა ისინი არიან მძიმე სიტუაციაში – ახლა ცესკო- სგან  მოითხოვენ ასეთ შედეგებს, მაგრამ იგი  – უარს ამბობს ოქმებისატვირთვაზე, რადგან   ეს მოითხოვს ოქმების გადაწერას. ახლა უნდა ვიყოთ ფხიზლად. გადაღებულ უდა იქნას ყველა ოქმის ასლები. ეს დიდი აფიორა  ვერ განხორციელდება. '' – განაცხადა მიხეილ სააკაშვილმა წუთის წინ  გავრცელებულ ვიდეო მიმართვაში .