მთავარისიახლეებისამართალისოფელ დიდინეძში მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით სისხლის სამართლის საქმე აღიძრა
სოფელ დიდინეძში მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით სისხლის სამართლის საქმე აღიძრა
შსს-ში აცხადებენ, რომ . ზუგდიდის რაიონის სოფელ დიდინეძში მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 125-ე მუხლით დაიწყო, რაც ცემას გულისხმობს, – ინფორმაციას ამის შესახებ "ინტერპრესნიუსი"  ავრცელებს.
"1 ოქტომბერს ზუგდიდის რაიონის სოფელ დიდინეძში პარტია „ქართული ოცნების“ ახალგაზრდული ფრთის წარმომადგენლები საარჩევნო პლაკატებს აკრავდნენ, რა დროსაც პარტია„ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის” წევრებმა მათ ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს. ინციდენტის შედეგად დაზიანებები მიიღო „ქართული ოცნების“ ახალგაზრდული ფრთის სამმა წევრმა. დაშავებულები ზუგდიდის რეფერალურ ჰოსპიტალში ტვინის შერყევისა და და თავის ქალის ზედაპირული ტრავმის დიაგნოზით მოათავსეს. აღნიშნულ ფაქტზე სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის ზუგდიდის რაიონულ სამმართველოში გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 125-ე მუხლით დაიწყო", – განაცხადეს შსს-ში.