მთავარისიახლეებიპოლიტიკაჭაქვინჯში მოსახლეობა ირაკლი მებონიას სახელობის ჩამონგრეული სტადიონის აღდგენას ითხოვს
ჭაქვინჯში მოსახლეობა ირაკლი მებონიას სახელობის ჩამონგრეული სტადიონის აღდგენას ითხოვს
სოფელ ჭაქვინჯში ირაკლი მებონიას სახელობის ახალაშენებული სტადიონი ჩამოინგრა,ადგილობრივი მოსახლეობის თქმით უკვე 3 თვეა სტადიონის ერთი კედელი წვიმების შედეგად ნელ-ნელა იშლება, მათი განმარტებით, სოფელში სტადიონი სულ რამდენიმე თვეა აშენდა, მაგრამ უხარისხოდ, მოსახლეობის თქმით სოფლიდან დაუკავშირდნენ ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის გამგეობას,რომ მიექციათ ყურადღება და გაემაგრებინათ კედელი,მაგრამ მათი თქმით აქამდე პასუხი ვერ მიიღეს.მოსახლეობა აცხადებს რომ სამუშაოები უხარისხოდ შესრულდა.ადგილზე ნაციონალური მოძრაობის წევრებიც იმყოფებოდნენ.ამ საკითხთან დკავშირებით ტელე-რადიო კომპანია ოდიში დაუკავშირდა გამგებლის მოვალობის შემსრულებელ მამუკა წოწერიას,რომელმაც სატელევიზიო კომენტარზე უარი განაცხადა, თუმცა აღნიშნა, რომ ის თვითონაც იმყოფებოდა ადგილზე  და დაათვალიერა სტადიონის მდგომარეობა,მისი თქმით,სტადიონი დაათვალიერეს სპეციალისტებმა და თუ კანონმა მოითხოვა გამოცხადდება ხელახალი ტენდერი კედლის გასამაგრებელი სამუშაოების შესასრულებლად.მოსახლეობა იმედოვნებს რომ ადგლობრივი ხელისუფლება გამოიჩენს ყურადღებას და სტადიონი შერემონტდება,მანამ სანამ წვიმები ბოლომდე არ ჩამოშლის კედელს.ჭაქვინჯში მოსახლეობა ირაკლი მებონიას სახელობის სტადიონის აღდგენას ითხოვს