მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდში ბესიკ ჭითანავამ საკუთარ ეზოში ''ფოლკლორის სახლი" გახსნა
ზუგდიდში ბესიკ ჭითანავამ საკუთარ ეზოში ”ფოლკლორის სახლი” გახსნა
უცხოელი ფოლკლორის  შემსრულებლები , მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნიდან  სამი დღეა  ზუგდიდიში იმყოფებიან და ქართულ-მეგრეულ უნიკალური  ფოლკლორულ სიმღერებს ეუფლებიან.უცხოელმა სტუმრებმა რეპეტიციები გაიარეს ანსამბლ“ჩელას“ ხელმძღვანელ და ლოტბარ ბესო ჭითანავასთან.უცხოელებმა მოკლე დროში მარტივად შეითვისეს  მეგრული,სვანური და აფხაზური სიმღერები,რეპეტიციების დასრულების შემდეგ ჩამოსული სტუმრები საქართველოს ფოლკლორის სახელმწიფო ცენტრის მიერ  ორგანიზებულ მრავალხმიანობის მერვე სიმპოზიუმში მიიღებენ მონაწილეობას.უცხოელების ჩამოსვლას დაამთხვია საკუთარ ეზოში აშენებული პირველი „ფოლკლორის სახლის“ გახსნა ბესო ჭითანავამ,სადაც 5 იდან 17 წლამდე ბავშვები და მოზარდები შეძლებენ შეისწავლონ ქართული ფოლკლორის უნიკალური ნიმუშები.უცხოელი მომღერლები მოხიბლული დარჩნენ ჩვენი რეგიონის,კულტურით,სილამაზით სტუმართმოყვარეობით და უნიკალური მეგრული ფოლკლორით.