მთავარისიახლეებისაზოგადოებაუამინდობა საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე 25 სექტემბრამდე შენარჩუნდება
უამინდობა საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე 25 სექტემბრამდე შენარჩუნდება
დღეს, 22 სექტემბერს საქართველოში შავი ზღვის ჩრდილო – დასავლეთიდან დაიწყო გრილი და ნოტიო ჰაერის მასების გავრცელება. ქვეყნის ტერიტორიის უმეტეს ნაწილზე წვიმს, ზოგან ელჭექით, ქრის დასავლეთის ძლიერი ქარი. დასავლეთ საქართველოში მკვეთრად დაეცა ჰაერის ტემპერატურა. უამინდობა შენარჩუნდება 25 სექტემბრამდე. ჰაერის ტემპერატურა ქვეყნის მასშტაბით +16, +21° – ის ფარგლებში იქნგარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით ერთი კვირის განმავლობაში დასავლეთ და მთლიანად საქართველოს ტერიტორიაზე უხვი ნალექია მოსალოდნელი,დასავლეთ საქართველოში  წვიმიანი ამინდები ერთი კვირის განმავლობაში შენარჩუნდება და ტემპერატურა საგრძნობლად დაიწევს.23-28 სექტემბერის ჩათვლთ საქართველოში ნოტიო მასების გავრცელების გამო მოსალოდნელია ჰაერის ტემპერატურის მკვეთრი დაცემა, წვიმა და ელჭექი, ზოგან ძლიერი, მაღალმთიან რაიონებში ზოგან შესაძლებელია თოვლი. იქროლებს დასავლეთის ძლიერი ქარი.