მთავარისიახლეებიპოლიტიკაირაკლი ჩიქოვანი ადგილობრივ ხელისუფლებას თხილზე გავრცელებული დაავადების დროულად შესწავლისკენ მოუწოდებს
ირაკლი ჩიქოვანი ადგილობრივ ხელისუფლებას თხილზე გავრცელებული დაავადების დროულად შესწავლისკენ მოუწოდებს
“თავისუფალი დემოკრატების”ქალაქ ზუგდიდის მაჟორიტარობის კანდიდატმა ირაკლი ჩიქოვანმა დღეს მორიგი პრესკონფერნცია გამართა, ამჯერად დეპუტატმა  , ადგილობრივ ოფისში ჟურნალისტებს, დამჭკნარი მცენარეები, უხარისხო თხილი და დაავადებული თხილის ღეროები წარუდგინა, ირაკლი ჩიქოვანმა  სამეგრელოში მცენარეებზე გავრცელებულ დაავადებაზე ისაუბრა , მისი თქმით " წელს სამეგრელოს რეგიონში გავრცელებულია ეპიდემია, რომელიც  უშუალოდ აზიანებს " თხილს. "საჭიროა სწრაფი რეაგირება რათა მოხდეს ამ საქმის დროული პრევენცია“ -განაცხადა ირაკლი ჩიქოვანმა. თავისუფალი დემოკრატების ზუგდიდის მაჟორტირაობის კანდიდატი ადგილობრივ ხელსიუფლებას მოუწოდებს  მოხდეს კონკრტული შესწავლა და დაუყოვნებლის გატარდეს შესაბამისი ზომები.