მთავარისიახლეებიპოლიტიკარესპუბლიკელების გამგებლობის კანდიდატმა ირაკლი ქოჩუამბრიფინგი საარჩევნო პლაკატების გაკვრასთან დაკავშირებით გამართა
რესპუბლიკელების გამგებლობის კანდიდატმა ირაკლი ქოჩუამბრიფინგი საარჩევნო პლაკატების გაკვრასთან დაკავშირებით გამართა
“რესპუბლიკელების“ ზუგდიდის ოფისში რესპუბლიკელების გამგებლობის კანდიდატმა  ირაკლი ქოჩუამბრიფინგი გამართა,მისი განცხადებით საკრებულოში 5 აგვისტოს  მიიღეს განკარგულებასაარჩევნო პლაკატების გაკვრასთან დაკავშირებით,რომლის მიხედვითაც ერთ სარეკლამო სტენდზე ერთ პოლიტიკურ სუბიექტს აქვს მაქსიმუმ სამი სააგიტაციო მასალის განთავსების უფლება.რესპუბლიკელების განცხადებით „ქართული ოცნება” კანონს არ ემორჩილება და ზუგდიდის არაერთ სოფელში თითო სტენდზე ედიშერ თოლორაიას უამრავი პლაკატია გაკრული.აღნიშნულთან დაკავშირებით ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის გამგებლობის კანდიდატმა ლაშა გოგიამ ოფიციალური კომენტარი არ გააკეთა თუმცა აღნიშნა, რომ განკარგულება მართლაც მიიღო საკრებულომ,ხოლო პლაკატები მათმა აქტივისტებმა სტენდზე 3 ზე მეტი თვითნებურად გააკრეს ,რის გამოც შენიშვნას მისცემს