მთავარისიახლეებიპოლიტიკა15 სექტემბერს საქართველოს უშიშროების საბჭოს სხდომა გაიმართება
15 სექტემბერს საქართველოს უშიშროების საბჭოს სხდომა გაიმართება
15 სექტემბერს საქართველოს უშიშროების საბჭოს სხდომა გაიმართება. სხდომა 16:00 საათზეა ჩანიშნული. – ოფიციალურ  განცხადებას ამის  შესახებ  პრეზიდენტის პრესსპიკერი ეკა მიშველაძე ავრცელებს.
პრესსპიკერის განცხადებით, ხდომის მდივანი აღნიშნული შეკრებისთვის კვლავ ირინე იმერლიშვილი იქნება. განსახილველი საკითხი თავდაცვის სამინისტროს რეფორმირება იქნება.
,უშიშროების საბჭოს აპარატში აცხადებენ, რომ სხდომის დღის წესრიგით გათვალისწინებულია ორი საკითხის განხილვა: 1. საქართველოს სამხედრო ძალთა რაოდენობის განსაზღვრა 2017 წლისთვის; 2. საქართველოს თავდაცვის სამინისტროში დაგეგმილი რეფორმების შესახებ“,
საკითხებზე მომხსენებლები საქართველოს თავდაცვის მინისტრი ლევან იზორია და შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის უფროსი, გენერალ-მაიორი ვახტანგ კაპანაძე იქნებიან.
„ეროვნული უშიშროების საბჭოს სხდომაში მონაწილეობის მისაღებად მოწვეულნი არიან საბჭოს მუდმივი წევრები“, – აღნიშნავენ ა პარატში