მთავარისიახლეებიპოლიტიკა"თავისუფალი დემოკრატები" და "რესპუბლიკელები" ჯიხაშკარის ინციდენტს აფასებენ(video)
“თავისუფალი დემოკრატები” და “რესპუბლიკელები” ჯიხაშკარის ინციდენტს აფასებენ(video)
„თავისუფალი დემოკრატები“ ჯიხაშკარის ინციდენტს ეხმაურებიან: „ნებისმიერი ინციდენტი, რომელიც არის დაკავშირებული ძალადობასთან არის მიუღებელი.არ მაინტერესებს ვისი დაგეგმილია, ვისი პროვოცირებულია,ან ვისი შეთითხნილია, ნებისმიერ ადამიანს უნდა ეყოს იმის პასუხისმგებლობა, რომ განსაკუთრებით სამეგრელოში ესეთ რამეს არ ქონდეს ადგილი, ვინაიდან საარცევნო პროცესი სამეგრელოში არაერთხელ ყოფილა დაძაბული.“- განაცხადა „თავისუფალი დემოკრატების“ მაჟორიტარობის კანდიდატმა ირაკლი ჩიქოვანმა.
„დღეს ქართული სახელმწიფოს ერთ-ერთი ძირითადი გამოწვევა გახლავთ საპარლამნეტო არჩევნები ჩატარდეს თავისუფალ და სამართლიან გარემოში და თითოეული მოქალაქე და პოლტიკური პარტიის წევრი რომელიც ეწინააღმდეგება ამ პროცესს, პირველ რიგში ვნებს საკუთარ ქვეყანას და ცხადია იმ პოლიტიკურ პარტიას, რომელსაც წარმოადგენს.მე არ ვიცი რა დავარქვა ამას, მაგრამ ფაქტია რომ აუცილებლად უნდა გავთავისუფლდეთ ამ ყველაფრისგან“- ასე შეაფასა ჯიხაშკარის ინციდენტი „რესპუბლიკელების“ მაჟორიტარობის კანდიდატმა გიორგი თოდუამ