მთავარისიახლეებიპოლიტიკაჯეიმს აპატურაის თქმით მოკავშირეები ელოდებიან უმაღლესი სტანდარტის არჩევნებს საქართველოში
ჯეიმს აპატურაის თქმით მოკავშირეები ელოდებიან უმაღლესი სტანდარტის არჩევნებს საქართველოში
სამხრეთ კავკასიასა და ცენტრალურ აზიაში ნატო-ს გენერალური მდივნის სპეციალურმა წარმომადგენელმა ჯეიმს აპატურაიმ საქართველოში მოახლოებულ არჩევნებთან დაკავშირებით განაცხადა; ”ვფიქრობ, მოკავშირეებისგან მთავარი მესიჯი იქნება ის, რომ განაგრძობენ მხარდაჭერის პოლიტიკას. ისინი კიდევ ერთხელ აღიარებენ იმ წვლილს, რაც საქართველოს შეაქვს ქართველი სამხედროების ჩართულობით. მათ სურთ არსებითი პაკეტის განხორციელების კუთხით არსებული პროგრესის მიმოხილვაც, მოუთმენლად ელოდებიან პოლიტიკურ დისკუსიებს პრეზიდენტთან, პრემიერთან, პარლამენტთან, არასამთავრობო სექტორთან, სამოქალაქო საზოგადოებასთან. ისინი ელოდებიან უმაღლესი სტანდარტის არჩევნებს და ელოდებიან კონსენსუსს საქართველოს ევროატლანტიკურ მისწრაფებებზე”, – განაცხადა ჯეიმს აპატურაიმ.  აპატურაი ტელეკომპანია რუსთავი ორის საკითხსაც შეეხო.”რაც შეეხება ”რუსთავი 2”-ის საკითხს, ნატო თვალყურს ადევნებს მედიის თავისუფლებას, თბილისის ოფისის მეშვეობით. არ ვიცი რა ფორმით წამოწევენ ამ საკითხს მოკავშირეეები, მაგრამ იქნება შეხვედრები სამოქალაქო საზოგადოებასთან და მედიასთან. საერთაშორისო საზოგადოება ორიენტირებულია ქართული მედიის უმაღლეს სტანდარტებზე, როცა საქმე მედიის დამოუკიდებლობას ეხება. ვერ ჩავერევი შიდასამართლებრივ პროცესში, თუმცა მედიის დამოუკიდებლობა ყველა მოკავშირისთვის მნიშვნელოვანია”, – განუცხადა აპატურაიმ ”რუსთავი 2”-ს.