მთავარისიახლეებიპოლიტიკაირაკლი ჩიქოვანი: „შემიძლია დავასკვნა, რომ მიმდინარეობს მიზანმიმართული დაგეგმარება იმისთვის, რომ არჩევნების შედეგების...
ირაკლი ჩიქოვანი: „შემიძლია დავასკვნა, რომ მიმდინარეობს მიზანმიმართული დაგეგმარება იმისთვის, რომ არჩევნების შედეგების მანიპულირება მოხდეს.“
„თავისუფალი დემოკრატების“ მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატმა ირაკლი ჩიქოვანმა დღეს გამართულ ბრიფინგზე ჟურნალისტებს საუბნო საარჩვენო კომისიის ის სია წარუდგინა, რომლის მიხედვითაც  პროფესიული წევრები ქართული ოცნების მხრიდან გაცემული ინსტრუქციის საფუძველზე შეარჩიეს- განაცხადა ჩიქოვანმა.მაჟორიტარობის კანდიდატმა კონკრეტული პიროვნება დაასახელა, რომელიც ვისმა მხარდაჭერამაც ამ წევრების დამტკიცება დანაპირობა.ირაკლი ჩიქოვანის განცხადებით, ფლობენ ინფორმაციას იმის შესახებაც, რომ  მიმდინარეობს ინტენსიური ინფორმაციის შეგროვება იმ ადამიანებზე, რომლებიც საქართველოში არ იმყოფებიან, ვინც ასევე არის სამხედრო შეიარაღებულ ძალებში, ან გასამხედროებულ უწყებებში.ჩიქოვანის ბრალდებებზე სატელევიზიო კომენტარი არ გააკეთა გიგა ფარულავამ, თუმცა ჟურნალისტებთან საუბარში აღნიშნა, რომ ეს ბრალდებები აბსურდულია.დაახლოებით 700-ზე მეტი განაცხადი იყო შემოსული, 500-ზე მეტი უნდა გასულიყო. ბუნებრივია ხმათა უმრავლესობით გადის. თუ მას აქვს სამუშაო ვერსია, თუ ვინ ვის მისცა ხმა, ის ნახავს, რომ რომ აქ 10- 12 ხმითაც არის გასული ზოგიერთი. ბუნებრივია დამთხვევა იქნება და რა არის ამაში საგანგაშო და გაუგებარი არ მესმის”- აღნიშნა ფარულავამ.მისი თქმით, კომისიაში ისეთი წევრებიც აირჩიეს, რომლისთვისაც მას ხმა არ მიუცია.„თავისუფალი დემოკრატების“ მაჟორიტარობის კანდიდატმა ამ საკითხს ბრიფინგი ორჯერ მიუძღვნა.პარტია მიმართავს  არასამთავრობო ორგანიზაციებს დაინტერესდნენ ამ ფაქტით და მოახდინონ რეაგირება.