დღეს ქალაქის საკრებულოს მორიგი სხდომა გაიმართა საკრებულოს სხდომაზე ფრაქცია ერთიანი ნაცინალური მოძრაობის წევრმა " ანა წითლიძემ თაბუკაშვილის ქუჩაზე მცხოვრები დევნილების პრობლემებზე ისაუბრა ‘მიუხედავად იმისა,რომ დევნილებმა ადგილობრივ ხელისუფლებას რამოდენიმეჯერ მიმართეს მათ პრობლემა წყლის მიწოდებაზე დღემდე მოუგგვარებელი რჩება“- განაცხადა ანა წითლიძემზუგდიდის ახალ უბანში წყლის მიწოდების პრობლემაზე თავად მოსახლეობაც საუბრობს მათი თქმით, უკვე ექვს თვეზე მეტია რაც წყლის მიწოდება შეუწყდათ, ისინი ამბობენ, რომ საკუთარი ძალებით და სახსრებით ცდილობენ აღიშნული პრობლემის გამკლავებას ,მოსახლეობის ინფორმაციით, ადგილობრივი ხელისუფლება მათ პრობლემებს ადგილზევე რამდენჯერმე გაეცნო ,მაგრამ რეაგირრება არ მოყოლია.აღნიშნულ თემასთან დაკავშირებით ოდიშმა ლტოლვილთა და განსახლების სამმართველოს უფროსს მიმართა, მანუჩარ ჩილაჩავას განმარტებით წყლის მიწოდების პრობლემა , წყლის მილების გაუმართაობამ გამოიწვია, თუმცა დღის ბოლოს თაბუკაშვილის მცოვრებლებს წყლის მიწოდება აღუდგებათ.საკრებულოს სხდომაზე ასევე ფრაქცია „თავისუფალი დემოკრატების“ თავმჯდომარემ და საკრებულოს წევრმა ლაშა ფარცვანიამ მერიის მიერ შესყიდულ საინფორმაციო- საეთერო დროზე ისაუბრა. მისი განცადებით მერიის მხრიდან ეს ფაქტი ბიუჯეტის არამიზნობრივ ხარჯვაზე მიუთითებს.რაც შეეხება მერიას, საკრებულოს სხდომაზე დასმულ არც ერთ საკითხზე უწყებაში კომენტარს არ აკეთებენ, ჟურნალისტებს განუცხადეს, რომ არც ერთი კომპეტენტური პირი ადგილზე არ იმყოფება და შესაბამისად არც კომენტარი გაკეთდებოდა.