მთავარისიახლეებისაზოგადოებათურქულმა მხარემ გონიოში დაღუპული სამხედროების ძებნის ოპერაცია შეწყვიტა- იაგო შარაძის დედამ...
თურქულმა მხარემ გონიოში დაღუპული სამხედროების ძებნის ოპერაცია შეწყვიტა- იაგო შარაძის დედამ კი შიმშილობა დაიწყო
16 აგვისტოს გონიოში სამხედრო წვრთნების დროს დაღუპული ჯარისკაცების ძებნის ოპერაცია თურქულმა მხარემ შეწყვიტა.11 დღიანი ინტენსიური სამძებრო სამუშაოების შემდეგ, თურქეთის სამხედრო საზღვაო ძალების ხომალდის ეკიპაჟმა, შავ ზღვაში წვრთნის დროს დაკარგული სამხედრო მოსამსახურეების ძებნის ოპერაციის შეჩერების გადაწყვეტილება მიიღო. ამის შესახებ თავდაცვის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ განცხადებაშია ნათქვამი.დღეს დილით ერთ-ერთი დაღუპილის იაგო შარაძის დედამ შიმშილობა დაიწყო.ელენე შარაძეს პრეტენზიები აქვს ოფიციალურ სტრუქტურებთან, რადგან ოჯახი ამბობს, რომ სამძებრო სამუშაოების შეჩერების შესახებ ინფორმაცია მათთვის ოფიციალურად არავის მიუწოდებია. „რა ხდება, რატომ წავიდა თურქული გემი. გემი თითქმის თვალს მიეფარა, აღარ ეძებენ ჩემს შვილს. მე მინდა ძებნა გააგრძელონ. ცოცხალ შვილს არ ვითხოვ, მკვდარი შვილის ცხედარი მინდა, რომ საფლავი მქონდეს. უვადო შიმშილობა დავიწყე, სიცოცხლის ბოლომდე შიმშილობას ვაცხადებ. თუ ვნახავ, რომ ჩემი შვილი ვერ მიპოვეს, ბენზინს გადავისხამ და დავიწვამ თავს. ან აქედან ჩემი შვილის ცხედრით წავალ ან მეც მკვდარს წამიღებენ“, – აღნიშნა გუშინ ელენე შარაძემ.
16 აგვისტოს გონიოს ყოფილი სასროლეთის ტერიტორიაზე, შავ ზღვაში მიმდინარე წვრთნის დროს, ორი სამხედრო მოსამსახურე, კაპრალი იაგო შარაძე და I კლასის რიგითი გიორგი ნანეტაშვილი დაიკარგნენ. გამოძიებას მთავარი პროკურატურა აწარმოებს.