მთავარისიახლეებიპოლიტიკასაქართველოს პრეზიდენტი: ,,რაჭიდან, ბარაკონიდან მინდა მთელ საქართველოს მივულოცო ეს დიდი დღესასწაული''
საქართველოს პრეზიდენტი: ,,რაჭიდან, ბარაკონიდან მინდა მთელ საქართველოს მივულოცო ეს დიდი დღესასწაული”
საქართველოს პრეზიდენტი გიორგი მარგველაშვილი მარიამობის სადღესასწაულო წირვას ამბროლაურში, ბარაკონის ღვთისმშობლის ტაძარში დაესწრო და მოსახლეობას დღესასწაული მიულოცა.
,,რაჭიდან, ბარაკონიდან მინდა მთელ საქართველოს მივულოცო ეს დიდი დღესასწაული. გილოცავთ მარიამობას!", – აღნიშნა საქართველოს პრეზიდენტმა.
პრეზიდენტი ამბროლაურში იმყოფება კამპანიის "შენი ხმა ჩვენი მომავლია" ფარგლებში,  აქ იგი საზაფხულო სკოლას ეწვია და პროექტის მიმდინარეობას გაეცნო.
პრეზიდენტის ადმინისტრაციის პრესსამსახურის ინფორმაციით, პროექტი საქართველოს პრეზიდენტის ინიციატივით და პრეზიდენტის სარეზერვო ფონდის მხარდაჭერით ხორციელდება და მიზნად ისახავს არჩევნებში მონაწილეობის მიმართ საქართველოს მოსახლეობის ინტერესის გაზრდას.