მთავარისიახლეებიპოლიტიკასაკრებულოს თავმჯდომარის პოსტზე მერაბ ქვარაიას ბოლო შეხვედრას საკრებულოში დაპირისპირება მოყვა
საკრებულოს თავმჯდომარის პოსტზე მერაბ ქვარაიას ბოლო შეხვედრას საკრებულოში დაპირისპირება მოყვა
ქალაქის საკრებულოს რიგგარეშე სხდომაზე დღეს დაპირისპირება მოხდა.ერთმანეთს "ნაციონალური მოძრაობის" წევრი ანი წითლიძე და საკრებულოს ყოფილი თავმჯდომარე მერაბ ქვარაია დაუპირისპირდნენ. დეპუტატმა წითლიძემ  საკრებულოს თავმჯდომარისგან სიტყვა ითხოვა, თუმცა მერაბ ქვარაიამწითლიძეს სიტყვა ბოლომდე არ დაასრულებინადა სხდომა დახურულად გამოაცხადა.ქვარაიას ამ ჟესტს ნაციონალური მოძრაობის წევრმა "სამარცხვინო" უწოდა."მერაბ ქვარაია ყოველთვის  „ფინანსურ გარიგებებშია“ გუბერნატორთან, მე კითხვა მქონდა აგრეთვე  კორცხელის მოვლენებთან დაკავშირებით, თუ რატომ გაუმასპინძლდა  ფიზიკური დაპირისპირების მონაწილე სპორტსმენებს მაშინ საკრებულოს თავმჯდომარე.გაექცა ამ კითხვებს, მაგრამ საზოგადოებას ვერ დაემალება. ის იყო საკრებულოს ძალიან სუსტი თავმჯდომარე“, – აღნიშნა წითლიძემ.მერაბ ქვარაიამ ოპოზიციური დეპუტატის კითხვის პასუხად ჟურნალისტებს უთხრა რომ "მისი 2 წლიანი მუშაობა საკრებულოში იყო წარმატებული და ქალაქ ზუგდიდის საკრებულო იყო ერთ-ერთი წარმატებული თვითმმართველობის ორგანო საქართველოში, რომელიც გამოირჩეოდა გამჭვირვალობით, ღიაობით, თანამშრომლობითა და იმ გამოწვევებით, რომელთა დიდი ნაწილი შესრულებულია."- აღნიშნა მერაბ ქვარაიამ.
მერაბ ქვარაია „ქართული ოცნება დემოკრატიული საქართველოს“ მაჟორიატრი დეპუტატობის კანდიდატია ზუგდიდში. პრემიერ-მინისტრმა ის 23 ივლისს დაასახელა.