მთავარისიახლეებიპოლიტიკასალომე ზურაბიშვილმა ,,პაჭკა სიგარეტზე'' დიდი საჩუქარი მიიღო ,,ქართული ოცნებისგან''
სალომე ზურაბიშვილმა ,,პაჭკა სიგარეტზე” დიდი საჩუქარი მიიღო ,,ქართული ოცნებისგან”
სალომე ზურაბიშვილი მთაწმინდის მაჟორიტარულ ოლქში დამოუკიდებელ კანდიდატად იყრის კენჭს. "ქართული ოცნება" მთაწმინდის ოლქში მაჟორიტარი დეპუტატობის კანდიდატს არ აყენებს და სალომე ზურაბიშვილს უჭერს მხარს.
როგორც პრემიერ-მინისტრმა გიორგი კვირიკაშვილმა განაცხადა, სალომე ზურაბიშვილის ყოფნა პარლამენტში მნიშვნელოვანია, შესაბამისად, "ქართულმა ოცნებამ" მიიღო გადაწყვეტილება, რომელიც ერთადერთი ასეთი პრეცედენტია.
„ჩვენ ვთვლით, რომ ქალბატონი სალომეს ყოფნა ქართულ პოლიტიკაში, როგორც ერთ-ერთი ყველაზე თვალსაჩინო წარმომადგენლის, ქართული ემიგრაციის, არის უაღრესად მნიშვნელოვანი და მივიღეთ გადაწყვეტილება არ დავაყენოთ კონკურენტი ამ ოლქში. მინდა წარმატება ვუსურვო ქალბატონ სალომეს. ეს არის ერთადერთი ასეთი პრეცედენტი“,- აღნიშნა პარტიის თავმჯდომარემ.
შეგახსენებთ, სალომე ზურაბიშვილმა პარტიებისთვის გაკეთებული დიდი შემოწირულობებზე საუბრისას თავისი ფეისბუქგვერდიდან ხუმრობით მიმართა მხარდამჭერებს ,,პაჭკა სიგარეტის საფასურის შემოწირულება მაინც გააკეთონ მისთვის''.