მთავარისიახლეებისაზოგადოებაქრონიკა+“: ,, არსებობდა შეთანხმება მანანა ბერიკაშვილსა და რაფალიანცის დეიდას შორის, რომ ბავშვი...
ქრონიკა+“: ,, არსებობდა შეთანხმება მანანა ბერიკაშვილსა და რაფალიანცის დეიდას შორის, რომ ბავშვი ქვევრში უნდა გადაემალათ”
„ქრონიკა+“-ის წყაროს ინფორმაციით, არსებობდა შეთანხმება მანანა ბერიკაშვილსა და რაფალიანცის დეიდას შორის, რომ ბავშვი ქვევრში უნდა გადაემალათ და გურჯაანში დიდი აჟიოტაჟი უნდა შექმნილიყო, ბავშვის გატაცება უნდა დაბრალებოდა „ნაციონალურ მოძრაობას“, რადგან მანანა ბერიკაშვილი, მიუხედავად კახეთში არსებული მუხტისა, გურჯაანში არჩევნებს ვერ იგებდა.
ოჯახში 30 სექტემბრის ღამეს უცხო პირი, როგორც ამბობენ, ვერ შევიდოდა, რადგან ეზოში ძაღლი აუცილებლად ატეხდა ყეფას. პირველ სართულზე საწოლში დაძინებული 8 თვის ბავშვი საწოლიდან ვერ გადმოვიდოდა, რადგან სიარული არ იცოდა, მით უფრო, საბანს ძირს ვერ გადმოაგდებდა და ქვევრში ვერ ჩაძვრებოდა.
ჩვენი წყაროს ინფორმაციით, ბარბარე რაფალიანცი ქვევრში სწორედ ოჯახის ერთერთმა წევრმა, კერძოდ, დეიდის ქმარმა ჩასვა და სწორედ აქ დაუშვა მომაკვდინებელი შეცდომა – ქვევრი წინა დღეების წვიმების გამო წყლით აღმოჩნდა სავსე.
„ქრონიკა+“-ის წყარო აცხადებს, რომ მანანა ბერიკაშვილმა ამ აჟიოტაჟისთვის დეიდას წინასწარ 30 ათასი ლარი გადაუხადა, ბავშვის დაღუპვა კი მისთვისაც მოულოდნელი შოკი იყო და ოჯახის წევრებისთვისაც“.