მთავარისიახლეებიპოლიტიკასოფელ რუხიდან გატაცებულია 2 მამაკაცი
სოფელ რუხიდან გატაცებულია 2 მამაკაცი
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ რუხიდან  დღეს რუსმა ოკუპანტებმა ორი ქართველი მამაკაცი გაიტაცეს.  რუსმა ოკუპანტებმა რუხის ციხესთან ახლოს, მდინარე ენგურის სანაპიროდან სოფელ რუხისა და გალის რაიონის სოფელ ჭუბურხინჯის მკვიდრი დღეს, დღის მეორე ნახევარში გაიტაცეს. თვითმხილველთა განცხადებით რუსი ოკუპანტები დაახლოებით ათნი იყვნენ. ისინი კბილებამდე იყვნენ შეიარაღებულნი და საქართველოს ორი მოქალაქე ძალის გამოყენებით მდინარეში თევზაობისას გაიტაცეს. ოკუპანტებმა გატაცების შემდეგ აღნიშნული ტერიტორია ე.წ საიდუმლო გადასასვლელის საშუალებით დატოვეს და ისევ სოფელ ჭუბურხინჯისკენ აიღეს გეზი.გავრცელებული ინფორმაციით, რუს ჯარისკაცებს გატაცებული ორი ქართველი, ჭითანავა და მორგოშია გადაყვანილი ჰყავთ გალის რაიონის სოფელ ჭუბურხინჯში მდებარე რუსეთის შეიარაღებული ძალების ერთ-ერთ სამხედრო ბაზაში. ჯერჯერობით გატაცებულთა ოჯახებს ოკუპანტებისგან რაიმე სახის შეტყობინება არ მიუღიათ. ინფორმაცია ექსკლუზიურად სააგენტო smo.ge-მ გაავრცელა