მთავარისიახლეებისაზოგადოებაბენეფიციარის განმარტებით ლტოლვილთა დანიის საბჭოს მიერ ნაჩუქარი ტექნიკა უვარგისი აღმოჩნდა
ბენეფიციარის განმარტებით ლტოლვილთა დანიის საბჭოს მიერ ნაჩუქარი ტექნიკა უვარგისი აღმოჩნდა
ლტოლვილთა დანიის საბჭოს ზუგდიდის ოფისში   დღეს  ერთ-ერთმა    ბენეფიციარმა  აქცია გამართა, ციალა ქობალია, როგორც თვითონ ამბობს,   ევროკავშირის მიერ დაფინანსებულ  პროექტში სახელწოდებით „დამოკიდებულებიდან თვით კმარობამდე ინოვაციური და ეეფქტური საარსებო წყაროების გადაწყვეტილებები  საქართველოსთვის“  ფარგლებში ღებულობდა მონაწილეობას , სადაც  მან  სიღარიბის  დაძლევის გრანტი  2016  წლის  8  ივნისს მიიღო, როგორც   ის  ჩვენთან საუბარში  განმარტავს ,  მის მიმართ  გაცემული ნივთი გაუმართავი და გამოუსადეგარი  აღმოჩნდა, რის გამოც  ის   აპირებს   ლტოლვილთ დანიის  საბჭოს  სასამართლოში უჩივლოს .როგორც ორგანიზაციაში აცხადებენ, ტექნიკის მიღების დროს  ,ციალა ქობალიას პრეტენზია არ გამოუთქვამს . ლტოლვილთა დანიის საბჭოს  ხელმძღვანელის მზევინარ ჯოჯუას განცხადებით, ორგანიზაციას გააჩნია ყველა საჭირო დოკუმენტაცია იმის დასტურად, რომ მაცივრის ღირებულება ნამდვილად  1 440 ლარია. ლტოლვილთა დანიის საბჭომ  ტენდერი 2016  წლის  7 აპრილიდან 19  აპრილის  ჩათვლით გამოაცხადა ,  ეს  იყო  ღია ტენდერი , პროდუქტებისა  და დანადგარების  შესყიდვების  მოთხოვნით. ორგანიზაციის განმარტებით,  ტენდერზე დაინტერესება  რამდენიმე კომპანიამ გამოთქვა, აქედან მხოლოდ  ორი  შეირჩა , ორიდან კი ერთ ერთ  მომწოდებელთან მოხდა  შეთანხმება  რის  საფუძველზეც   ლტოლვილთა დანიის საბჭომ დახლ- მაცივარი შეისყიდა.ორგანიზაციაში განმარტავენ, რომ მაცივარი ოფისში შეინახება და სხვა ბენეფიციარს გადასცემენ.