მთავარისიახლეებიმსოფლიოღამის სამი საათისთვის გავრცელებული მონაცემებით, თურქეთში მომხდარი აფეთქებების შედეგად დაღუპულია 50,...
ღამის სამი საათისთვის გავრცელებული მონაცემებით, თურქეთში მომხდარი აფეთქებების შედეგად დაღუპულია 50, დაშავებულია 106 ადამიანი
სტამბოლის ათათურქის სახელობის საერთაშორისო აეროპორტში მომხდარი ტერაქტების შედეგად დაღუპულთა რიცხვი 50-მდე გაიზარდა, – ამის შესახებ ადგილობრივი მედია იტყობინება. ღამის სამი საათისთვის გავრცელებული  მონაცემებით, დაშავებულია 106 ადამიანი, აქედან ექვსის მდგომარეობა მძიმეა.
.სააგენტო „როიტერის “ ცნობით,  დაღუპულთა შორის უცხო ქვეყნის მოქალაქეებიც არიან. არაფერია ცნობილი,  არიან თუ არა დაშავებულთა შორის საქართველოს მოქალაქეები.
არსებული ინფორმაციით, ტერაქტები სამმა თვითმკვლელმა ტერორისტმა განახორციელა. თურქეთის იუსტიციის მინისტრის ბეკირ ბოზდაგის განცხადებით, ერთ-ერთმა თავდამსხმელმა საერთაშორისო ფრენების ტერმინალში "კალაშნიკოვის" ავტომატიდან ცეცხლი გახსნა, რის შემდეგაც თავი აიფეთქა.
პასუხისმგებლობა მომხდარზე ჯერჯერობით არც ერთ დაჯგუფებას არ აუღია, თუმცა, ერთ-ერთი ვერსიით ტერაქტები "ისლამური სახელმწიფოს" მიერ იყო ორგანიზებული.
ადგილობრივი მედიის ცნობით, აეროპორტი ოთხშაბათამდე, თბილისის დროით 18:00-მდე დაიკეტება. ამ დროისთვის არსებული ინფორმციით, აეროპორტიდან ყველა მგზავრი ევაკუირებულია, ამჟამად აეროპორტი დაკეტილია.
ასევე ცნობილი გახდა, რომ აშშ-ის სამოქალაქო ავიაციის სააგენტომ სტამბოლთან ავიამიმოსვლა შეაჩერა.