მთავარისიახლეებიპოლიტიკასახელმწიფო დეპარტამენტი შეერთებული შტატებისა და საქართველოს სტრატეგიული პარტნიორობის კომისიის სამუშაო ჯგუფის ერთობლივ...
სახელმწიფო დეპარტამენტი შეერთებული შტატებისა და საქართველოს სტრატეგიული პარტნიორობის კომისიის სამუშაო ჯგუფის ერთობლივ განცხადებას აქვეყნებს
სახელმწიფო დეპარტამენტი შეერთებული შტატებისა და საქართველოს სტრატეგიული პარტნიორობის კომისიის სამუშაო ჯგუფის ერთობლივ განცხადებას აქვეყნებს. მასში საუბარია ორი ქვეყნის თანამშრომლობაზე საზოგადოებისა და კულტურის სფეროში
დოკუმენტში ასევე საუბარია სტრატეგიული კომუნიკაციების გაუმჯობესებაზე საქართველოს ევროატლანტიკურ სივრცეში ინტეგრაციის კუთხით . დადებითად არის შეფასებული  საქართველოს სამოქალაქო თანასწორობისა და ინტეგრაციის სამოქმედო გეგმა.
ვაშინგტონი კიდევ ერთხელ ადასტურებს  საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობის მტკიცე მხარდაჭერას. განცხადებაში კიდევ ერთხელ არის გამახვილებული ყურადღება რუსეთის ქმედებებზეც, რომლებიც შეფასებულია როგორც პროვოკაციული და   2008 წლის ცეცხლის შეწყვეტის შეთანხმების საწინააღმდეგო.